Je ho plný internet. Rýchlejší, bezpečnejší, lepší! Prejdite bezplatne na nový Windows 10 už teraz!

Keby to len šlo. Windows asi pred dvoma mesiacmi nainštaloval do počítačov s originálnym Windowsom 7, 8 a 8.1 aktualizáciu (nenápadne, pomocou Windows Update), ktorá vytvorila v pravom dolnom rohu na lište novú aplikáciu s názvom Get Windows 10. Pomocou tejto aplikácie si ľudia mohli zadarmo rezervovať oficiálne vydanie nového operačného systému a už len čakať, kedy ho Microsoft oficiálne vydá.

Tu nastal prvý háčik. Do niektorých zariadení (napríklad aj do môjho notebooku)(áno, mám legálny win) sa tá aktualizácia síce nainštalovala (niekoľko krát som to kontroloval), ale aplikácia sa nezjavila. Ešte že máme na svete takých šikovných ajťákov, ktorí razom vydali návod na vytvorenie skriptu do príkazového riadku, ktorý túto aplikáciu umelo vyvolá. Čuduj sa svete, nefungovalo to.

Človek sa teda rozhodne, že počká do 29.7.2015 na oficiálne vydanie. Tu nastáva druhý háčik. Aj tí štastní, ktorým aplikácia naskočila a Windows si rezervovali, si ho nemôžu nainštalovať hneď, pretože Microsoft ho uvoľňuje postupne, nie všetkým užívateľom naraz. Tí menej šťastní zrejme nemajú žiadnu možnosť, ako sa dostať po nový operačný systém. (Naozaj si to dovolím tvrdiť, ani niekoľko-hodinové bádanie vo vodách internetu a základné znalosti z oblasti IT ma nepresvedčili o opaku.) Avšak, našťastie sa Microsoft rozhodol 30.7.2015 sprístupniť aplikáciu, ktorú si môže stiahnuť skutočne každý a ktorá je dostupná na jeho oficiálnych stránkach. A tým pomaly dopisujem tento článok, pretože "desinka" už je stiahnutá a ja ju idem spokojne nainštalovať a odskúšať!