PAMÄTÁTE SI NA PRVÝ DIEL?
Žena v čiernom bola sfilmovaná podľa rovnomennej literárnej predlohy Susan Hillovej z roku 1983. Kniha bola taká úspešná, že vznikli adaptácie, či už rozhlasové, divadelné alebo televízne. Film sme mali možnosť zhliadnuť v roku 2012 pod taktovkou režiséra Jamesa Watkinsa. Hviezdou filmu bol Daniel Radcliffe, známy ako predstaviteľ Harryho Pottera. Daniel Radcliffe predstavuje právnika Arthura Kippsa, ktorý je nútený opustiť malého syna a vydať sa na dedinu, kde musí zariadiť právne záležitosti nedávno zosnulého majiteľa rezidencie El Marsh House. Arthurovi sa zdajú dedinčania zvláštni a napätie vzrastá čoraz viac potom, ako miestne deti za tajomných okolností zomierajú. Ťaživú atmosféru podčiarkuje záhadná žena odetá do čierneho, ktorá mizne.

ŽENA V ČIERNOM 2: ANJEL SMRTI
Filmová adaptácia z roku 2012 vzbudila pozitívne ohlasy. Zlé jazyky tvrdia, že film pre skalných fanúšikov hororového žánru nič nové nepriniesol.
Pokračovanie filmu opäť čerpalo inšpiráciu podľa knižnej podoby. Britský horor zmenil režiséra. Tento krát to bol Tom Harper. Pre niektorých priaznivcov je sklamaním, že Daniel Radcliffe sa v druhom diely neobjavil.
Príbeh nás zavedie do obdobia 40 rokov po udalostiach prvej časti, kedy zúri druhá svetová vojna. Školáci spolu s učiteľkou Eve Parkinsovou a riaditeľkou Jean Hoggovou opúšťajú Londýn, aby sa skryli pred hrozbami vojny. Ich útočiskom má byť El Marsh House, známy z prvého dielu. Netušia však, že svojim príchodom do rezidencie nahnevajú zlé sily a prízrak ženy v čiernom sa vracia...Máte radi horory? Inšpirujte sa upútavkou na pokračovanie Ženy v čiernom so slovenskými titulkami


zdroj foto:
http://www.krank.ie
http://www.fashionnstyle.com