Vo svojej krátke režisérskej kariére Angelina Jolie predviedla sklony tvoriť filmy o bolesti, utrpení a smrti. Zdá sa, že v tom bude pokračovať aj naďalej vo svojom ďalšom projekte. Inšpirovať sa nechala literárnou predlohou First They Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers od ľudskoprávnej aktivistky Loung Ung.

Angelina Jolie má film tak isto produkovať a podieľať sa na scenári spolu so ženou, ktorá prežila strašný príbeh v knihe. Jolie sa ku knihe Loung Ung vyjadrila: „Bola som hlboko zasiahnutá jeho knihou. Navždy poznačila moje uvažovanie o tom, ako deti vnímajú vojnu a ako pôsobí na ich emocionálnu pamäť. Pomohlo mi to sa zblížiť s ľuďmi z Kambodže, čo je rodisko môjho syna.“

Kniha First They Killed My Father vyšla v roku 2000. Príbeh sa začína uprostred 70tych rokov. Loung Ung mala vtedy päť rokov a stala sa z nej vojačka v sirotskom pracovnom tábore. Angelina Jolie prvý krát kontaktovala autorku pred viac ako desiatimi rokmi. Po tom, čo sa z nich stali blízke priateľky, začali spolupracovať na scenári pre film.

Angelina Jolie začala kariéru ako režisérka v roku 2011. Vtedy natočila film V krajine krvi a medu. Minulý rok uzrel jej ďalší film svetlo sveta. Hrôzy druhej svetovej vojny nám prináša film Nezlomný (2014). Len nedávno upustila od hrôzy a utrpenia, keď natočila romantickú drámu By The Sea. V nej účinkuje s manželom Bradom Pittom. Film majú možnosť diváci uvidieť v novembri tohto roka.

zdroj: cinemablend pretty52 spiegel