Colours of Ostrava 2015
Štyri dni sa v areáli Dolných Vítkovíc sú naplnené rôznorodým programom. Vrátane koncertov osobností domácej aj svetovej hudby, sa návštevníci môžu zúčastniť workshopov, filmov, divadiel, diskusií a výtvarných aktivít.
Najväčší multižánrový festival v Strednej Európe bude hostiť stovky umelcov z celého sveta. Zvučných mien je viacero a zoznam nie je zatiaľ úplne uzavretý. Prinášame vám len zopár hviezd, ktoré sa predvedú na tejto výnimočnej akcii v období od 17. až  20. júla.


NIEKTORÉ ZO ZVUČNÝCH MIEN FESTIVALU

Björk

Umelkyňa sa môže pochváliť neobyčajnou hudbou, ktorá si získala uši i srdcia mnohých poslucháčov. Keď na festivale v Ostrave mala vystúpiť pred troma rokmi, plány jej skrížili zdravotné problémy. Teraz to fanúšikom vynahradí. Vystúpi s takmer dvadsaťčlenným orchestrom a venezuelským producentom elektronickej hudby – Arcom, ktorý sa spolupodieľal na jej novom albume Vulnicura. Vizuálnu show budú tvoriť zábery, ktoré vznikli pre jarnú výstavu Björk v Múzeu moderného umenia v New Yorku.

Robert Plant

Bol ešte donedávna považovaný za hlavného ťahúňa Colours of Ostrava. Bývalý spevák legendárnych Led Zeppelin má aj vo svojom pokročilom veku stále čo ponúknuť. Svoju sólo kariéru začal v 80. rokoch a ťahá ju doteraz. Svoj posledný, v poradí desiaty album, vydal v minulom roku. Niesie názov Lullaby and The Ceaselles Roar. Album sa stretol s pozitívnymi ohlasmi u kritiky.

St. Vincent

Známa gitaristka a speváčka vzbudila celosvetový ohlas už vlani. Kritika nešetrila chválami. Indie-rocková hviezda získala nominácie na Grammy a Brit Awards. Jej hra na gitare nie je žiadny módny výstrelok doplňujúci jej vizáž. Vrátane svojho hlasového prejavu a hry na gitare, predvedie strujúcu pódiovú show. Teda bude nielen čo počúvať, ale aj sa pozerať.

Mika

Speváka a skladateľa prirovnávajú k Freddiemu Mercyrumu alebo Eltonovi Johnovi. Niet sa čomu diviť, tento libanonský umelec má hlasový rozsah až 5 oktáv. Tieto skvostné prirovnania nie sú ale všetko! Mika získal množstvo prestížnych hudobných cien a neminul ho ani rytiersky Rád umenia a literatúry vo Francúzsku. Inšpiráciu pre svoju muziku čerpá z 80. rokov i zo súčasnosti. Jeho módne oblečenie na javisko navrhujú módni dizajnéri Matthew Williamson a Christian Louboutin.

Swans

Temná rocková legenda to roztočí aj v Ostrave, kam sa vracia po štyroch rokoch. V 80. rokoch priniesli do Ameriky v tom čase výnimočnú hudbu. Patrili, ale aj stále patria medzi najhlasnejšie kapely na svete.

zdroj:
wikipedia
http://www.sanctuary.cz
http://www.colours.cz/en/