Skladateľ filmovej hudby James Horner nás náhle opustil minulý mesiac, keď zahynul pri leteckom nešťastí. Doteraz sme vedeli, že posledné, čo stihol ešte spraviť, bolo nahrať piesne na soundtrack k filmu Bojovník.

Režisér Antoine Fuqua sa na margo Jamesa Hornera vyjadril: „Bol legendou, umelecom a skvelým priateľom...Bolo úžasné s ním spolupracovať a cítim sa požehnaný, že som mal tú možnosť.“

Fuqua dodal, že skladby k filmu Bojovník spravil Horner zadarmo. Režisér mu narovinu povedal, že nemá peniaze, pretože to nebol vysoko rozpočtový film a Horner Fuquovi povedal: „Milujem ten film. Milujem ten vzťah otca a dcéry. O peniaze sa nestrachuj.“

Fuqua prezradil, že Homer ešte zložil hudbu k remaku Sedem statočných. „Stihol to pre mňa napísať podľa scenára, ktorý som mu predložil.“ Horner chcel prekvapiť Fuqua podľa režiséra „úžasnou“ hudbou pre jeho film, kde bude hviezdiť Denzel Washington, Chris Pratt, Ethan Hawke, Matt Bomer, Vincent D'Onofrio a Peter Sarsgaard.

James Horner bol naozaj úžasný skladateľ a veľmi produktívny. Tešíme sa, že aj v nových filmoch bude naďalej žiť jeho odkaz. 


Horner spravil tiež hudbu k novému filmu The 33 s Antoniom Banderasom.

zdroj: billboard pakistanpressclub nbcnews