V roku 2010 len 19- ročná americká vysokoškoláčka vydala svoj knižný debut. Kody Keplinger tvrdí, že sa sčasti inšpirovala svojim životom, pretože sa sama cítila ako DUFF, čo vo voľnom preklade znamená označenie pre škaredú tučnú priateľku. Myšlienku na napísanie knihy spočiatku brala ako žart. Napokon zistila, že jej priatelia sa tiež občas cítia ako DUFF a začala písať knihu.

Filmový príbeh nás zavedie do života 17-ročnej Biancy, ktorá má dve nádherné priateľky. Napriek tomu, že sa kamarátia, Bianca sa cíti od nich odlišná. Kým oni sú sebavedomé a zábavné, Bianca je viac praktická a cynická. A nie práve najlepšie sa správa arogantný fešák a záletník Wesley, keď povie o Biance, že je DUFF (Designated Ugly Fat Friend). Táto urážka značí, že jej kamošky sú proste lepšie a krajšie. Ona ho však nedokáže nenávidieť a dbá na to, aby sa to nedozvedel. Ani jeden z nich v tej chvíli netuší, že toto nelichotivé označenie im obom poriadne zamotá hlavu a vytvorí medzi nimi (ne)vzťahovú búrku.Upútavka na film napovedá, že sa bude jednať o tínedžerskú komédiu so predvídateľnou dejovou líniou

Čitatelia knihy si už všimli podľa upútavky na snímku, že filmári vzali na zreteľ hlavnú ideu knihy, ale inak si to spravili po svojom. Premiéru filmu 20. februára uvidia len Američania. Dôvod prečo nepríde premiéra aj do našich kín je pravdepodobne ten, že knižný preklad do nášho jazyka zatiaľ nevyšiel. Originál knihy je písaný jednoduchšou angličtinou, takže nedočkavci si ho môžu bez problémov prečítať.

zdroj:
wikipedia
http://kodykeplinger.com

foto:
wikipedia
http://www.pagetopremiere.com