Počas mnohých rokov bol príbeh o Petrovi Panovi niekoľko krát stvárnený v rôznych podobách. A nateraz to vôbec neskončilo. Režisér Joe Wright (Pýcha a predsudok, Anna Karenina) sa pustil do nového filmu o nesmrteľnej postave s názvom Pan, cesta do Krajiny-Nekrajiny.  Vzhľadom na Wirghtove predchádzajúce počiny, sa nám pri stvárnení divadelnej hry od J.M.Barrieho predstaví úplne v inom svetle, než sme na neho boli doposiaľ zvyknutí.

Ako inak, príbeh sa bude sústreďovať na hlavného hrdinu Petra Pana. Toho stvárni Levi Miller. Peter je 12-ročná sirota vyrastajúca v Londýne.  Neskôr sa ocitá v zázračnej krajine  Zem-Nezem. Nechýbajú dobrodružstvá, radosti, strasti, priatelia i nepriatelia.

Lákavé je aj herecké obsadenie, ktoré tvorí Hugh Jackman, Cara Delevingne, Rooney Mara alebo Garrett Hedlund. Pre úplnosť dodáme, že scenár rozprávky Pan, cesta do Krajiny-Nekrajiny má na svedomí Jason Fuchs, ktorý sa podieľal aj na tvorbe animáku Doba ľadová: Zem v pohybe (2012).

Zhrnuté a podčiarknuté: Pan, cesta do Krajiny-Nekrajiny nám môže priniesť notoricky známy dej aj v inej podobe. O tom napovedá aj nová upútavka, ktorú filmári vypustili do sveta. Presvedčte sa sami.zdroj: cinemablend freelshare justjared