Damon Albarn, ktorý je zároveň aj frontmanom formácie Blur, uviedol, že sa pracuje na novom albume Gorillaz. Jeden z hlavných mozgov jedinečného zoskupenia priznal, že donedávna sa venoval svojej kapele Blur, ale teraz sa chce naplno pustiť do ďalšieho počinu Gorillaz. „Začnem nahrávať v septembri,“ prezradil 47-ročný interpret a dodal: „ Bol som veľmi zaneprázdnený. Rád by som sa vrátil do rutiny, že budem bývať doma a chodiť do nahrávacieho štúdia päť dní v týždni.“

Ešte v januári animátor Jamie Hewlett, ktorý je druhou časťou Gorillaz, zverejnil na Instagrame nové kresby fiktívnych členov Gorillaz Murdoca a Noodleho a k tomu pripísal: „Áno, Gorillaz sa vracajú.“


Gorillaz vytvorili v roku 1998 Damon Albarn a Jamie Hewlett. Kapela sa skladá zo štyroch animovaných členov: 2D (vokály, keyboard), Murdoc Niccals (basgitara), Noodle (gitara, keybord, sekundárne vokály) a Russel Hobbs (bicie a perkusie).

V roku 2001 vydali debut Gorillaz, z ktorého sa predalo sedem miliónov kópii. Týmto číslom sa zapísali do Guinnessovej knihy rekordov ako najúspešnejšia virtuálna kapela.

Demon Days je názov druhej štúdiovky, ktorá svetlo sveta uzrela v roku 2005. Aj s týmto albumom boli z hľadiska predaja úspešní. Dokonca získali päť nominácii na Grammy.

Posledný album The Fall vyšiel vo fyzickej podobe v roku 2011. Ešte rok pred ním vydali štúdiovku Plastic Beach.

Gorillaz vyhrali množstvo ďalší ocenení, vrátane MTV Video Music Awards, či NME Award.

zdroj: nme wikipedia runthetrap imind-dsg