Pomysleli by ste si ,že váš pobyt budú sprevádzať napríklad rôzne paranormálne javy? Zistiť si niekedy len základné info o hotely naozaj nestačí. Napríklad taká Kalifornia ponúka niekoľko zaujímavých hotelov z dôb Divokého západu. Vydajte sa s nami na virtuálnu prechádzku do minulosti tých najzaujímavejších a najstrašidelnejších hotelov.

Pre svoju farbistú históriu je známy hlavne  hotel The Glenn Tavern Inn, korý bol postavený už v roku 1911, vedenie je späté s heslom ,,kde minulosť ožíva“. Glen Tavern parí medzi obľúbený hotel nadšencov nadprirodzených javov, korí tvrdia, že je to jedno z najstrašidelnejších miest. Ani jedno poschodie vraj nie je úplne bezpečné, také tretie poschodie si nikdy nebudete užívať sami, ale len za prítomnosti ducha Calvina, ktorého sa dokonca už niekoľko krát podarilo zachytiť na film. V okne číslo 23 vraj vidno prízrak, toto miesto vyhľadávajú naozaj len lovci duchov a obyčajný ľudia sa mu radšej vyhýbajú.

Chodba v hoteli Glenn Tavern Inn

 

 

Crescent Hotel je historický hotel v Eureka Springs, Arkansas, ktorý bol postavený v roku 1886 ako stredisko pre bohatých a slávnych. V roku  1908 bol hotel otvorený ako konzervatórium pre mladé ženy, zatvorené bolo v roku  1924.  V roku 1937 nový majiteľ, Norman G. Baker, obrátil miesto na nemocnicu pričom nemal žiadne lekárske vzdelanie. Tvrdil, že objavil rad vzácnych liekov.Tento hotel je  označený za "najväčší americký Haunted Hotel". Existuje mnoho ľudí, ktorí vraj kvôli tomuto miestu zahynuli. Napríklad  žena, v roku 1920 , ktorá tam študovala, skočila zo strechy ale „žije“ tam do dnes ,sestra ktorá tam dlhé roky pracovala. Michael, írsky kamenár, ktorý stratil rovnováhu pri stavbe hotela a spadol zo  strechy ,Theadora, obeť rakoviny, ktorý prišiel kvôli  Normanovi Bakerovi o možnosť vyliečiť sa.   

Bowlingový tím dievčat študujúcich v Crescent Hotely

 

 

Hotel Del Coronado, korý sa nachádza kúsok od San Diega, má hrôzostrašný príbeh spojený s veľmi nešťastnou láskou. Zamestnanci a tiež hostia sú niekedy zmätení, rôzne podivné zvuky, vánok,  rysy tvár sú naozaj veľmi záhadné.

Hotel Del Coronado v roku 1970

Del Coronado v súčasnosti

Vstupná hala Del Coronado

 

 

 

Elegantné majstrovské dielo v  Portlande, Oregon je Heathman Hotel. Tento hotel bol  v nadčasovej klasike otvorený v roku 1927. Pohybujúce sa objekty, sú tam na dennom poriadku, odložený pohár, či uterák nemusíte vždy nájsť na pôvodnom mieste. dokonca existuje hosť, ktorý tam nevydržal ani dve hodiny.  Izby 708, 803, 1003 sú pokladané za najviac desivé v celom hoteli. Paranormálne príhody boli hlásené predovšetkým z týchto 3 izieb. Tajomstvo z miestností končiacich sa 03 možno pripísať k samovražde, duch ktorý koná od podlahy až hore.

 

 

Stanley Hotel je hotel v Estes Park, Colorado, ktorý ponúka panoramatický výhľad na skalnaté hory, bol otvorený v roku 1909, ubytovaný tu bol Theodor Roosevelt, cisár z Japonska a  rôzne hollywoodske osobnosti. Kuchynský personál údajne počul ruch v tanečnej sále, hranie na klavíri pri čom za ním sedieť nikoho nenašli. Zamestnanci sa domnievali, že zvláštne javy sú zapríčinené  duchom manželky  Freelana O. Stanleyho Flory,  ktorá dokázala hrať krásne na piane. Hostia videli viac krát stáť muža nad ich posteľami. Do hotela boli pozvaní lovci duchov, ktorý si záhadné javy, škrípanie a vánok vysvetľovali potrubím a vetrom. Ruch v sále, na chodbách a hranie na klavíri nikdy neboli reálne vysvetlené. Hotel bol tiež na preverovanie v televíznom programe Ghost Adventures 15. októbra 2010.

Stanley Hotel

Sála v Stanley Hoteli so spomínaným klavírom

Zostrih videa z natáčania programu  Ghost Adventures 

 

Queen Mary Hotel je vyslúžilý zaoceánsky parník, ktorý sa plavil predovšetkým na severe v Atlantickom oceáne  v rokoch 1936-1967. Zaoceánsky parník, ktorý natrvalo zakotvil v Long Beach, ako hotel, reštaurácia a historická pamiatka. Vyskytlo sa tu mnoho prípadov, kde boli zachytené hrozivé zvuky, hlasy, a veľa hostí a zamestnancov mali paranormálne skúsenosti, ktoré inšpirovali k HAUNTED Encounters – hotelovému balíčku, kde hostiteľ prevedie hostí do známych strašidelných priestoroch, ktoré sú inak uzavreté.

Oddychové posedenie v Queen Mary

 

 

Týchto pár hotelov údajne s nepozvanými hosťami, paranormálnymi javmi sú známe po celom svete. Vďaka svojej minulosti, hrozivými udalosťami lákajú turistov po celom svete. Jediným spôsobom ako zistiť či je na tom nie čo pravdy je len presvedčiť sa a sám hotel navštíviť. Kto by mal na to žalúdok?

 

Zdroje: wikipedia, http://www.hauntedamericatours.com/toptenhaunted/toptenhauntedhotels/