Miliardárovi Damianovi Haleovi v živote nič nechýba. Keď dostane smrteľnú chorobu, podstúpi zákrok, pri ktorom jeho vedomie pretransformujú do mladšieho tela. Zinscenujú jeho smrť a z Damiana sa tak stane Edward. Naplno si užíva život, ktorý mu s jeho postavením naplno prislúcha. Nepríjemné sú jeho návraty do minulosti, ktoré sa stávajú čoraz častejšie. Damian tak platí daň za nesmrteľnosť a odhaľuje nepríjemné súvislosti s organizáciou, ktorá je pripravená umlčať ho za každú cenu.

Sci-fi triler Nesmrteľný režíroval Tarsem Singh (Snehulienka, Vojna bohov). Scenár napísali David a Àlex Pastorovci (Smrtiaca nákaza). Vo filme účinkujú Ryan Reynolds, Ben Kingsley, Matthew Goode a Michelle Dockery. Nenechajte si ujsť premiéru 6. augusta. Ešte predtým si pozrite trailer.  

Zaujímavosti o filme Nesmrteľný:

1. Prístroj, ktorý je vo filme používaný na prenos vedomia je v skutočnosti upravený CT skener, ktorý sa používa v zdravotníctve.

2. Už po druhý krát vymenil Ryan Reynolds telo vo filme. Tým prvým bol film  Zamenení (2011).

3. Ryan Reynolds a Ben Kingsley účinkoval vo filmoch spoločnosti Marvel. Kingsleyho sme mohli vidieť v snímke Iron Man 3 (2013) a Reynoldsa vo filme Deadpool (2016).

4. Natáčanie začalo v októbri 2013 v New Orleans.

5. Hudbu skomponoval významný filmový skladateľ Antônio Pinto z Brazílie a Dudu Aram.

zdroj: imdb wikipedia io9 villagevoice