Známy profesor filozofie Abe Lucas je už dlhý čas na dne. Nedokáže nič spraviť, nenachádza zmysel života a stratil schopnosť radovať sa. Jedinou útechou je pre neho alkohol. Abe začína učiť na fakulte v malom meste. Čoskoro sa zapletie s dvoma ženami. Profesorka Rita od Abea čaká, že ju vylieči z nešťastného manželstva. Jeho študentka Jill sa profesorovi stáva najlepšou kamarátkou. Priťahuje ju na ňom jeho umelecká duša a exotická minulosť.

Abeovi sa zmení život vo chvíli, keď si vypočuje cudziu konverzáciu. Tento banálny okamih mu zmení život od základov. Rozhodne sa pre zmenu, ktorá ovplyvní jeho, Ritu i Jill navždy...

Mysteriózna dráma Iracionálny muž prichádza na plátna našich kín od 30. júla. Vo filme zažiaria Jamie Blackley, Joaquin Phoenix, Parker Posey a Emma Stone. Hlavným mozgom filmu bol scenárista a režisér Woody Allen.  Ako sa vám páči upútavka?

Zaujímavosti o filme Iracionálny muž:

1. Natáčanie začalo minulý rok v júli na Rhode Island a skončilo v auguste. Filmovalo sa aj v pube The Fastnet v Newporte a na univerzite Brown.

2. Pre Woodyho Allena a herečku Emmu Stone je to už druhá spolupráca.


3. Film prvý krát videla verejnosť na filmovom festivale v Cannes 2015.

4. Postava Emmy Stone sa vo filme volá Jill. Rovnaké meno mala Meryl Streep vo filme Woodyho Allena Manhattan (1979). Stone a Streep boli nominované v rovnakej kategórii na Annual Academy Awards (2015). Stone za film Birdman a Streep za snímku Príbehy z lesov (2015).

zdroj: wikipedia imdb deadline emanuellevy