Postavička Hello Kitty je pôvodne známa ako biele mačiatko bez mena. Vytvorila ju Yuko Shimizu z japonskej spoločnosti Sanrio a predstavila ju v roku 1975. O rok neskôr sa stala Hello Kitty celosvetovo známou. Len pre spresnenie, nie je to mačka- je to malé dievča menom Kitty White, ktoré sa narodilo na predmestí Londýna.

Napriek tomu, že Hello Kitty má už viac ako 40 rokov, stále je veľmi populárna. Len za minulý rok zarobila približne 7 miliónov dolárov. Hello Kitty je značka, ktorá sa vyskytuje na rôznych produktoch od tašiek po pyžamá, tampóny, či vibrátory (vážne). Tiež má svoje televízne šou a videohry. Hello Kitty nahrala album Hello World v roku 2009.

Čo presne bude robiť Hello Kitty vo filme je každý zvedaví, ale zatiaľ preniklo len málo informácii na povrch. Každopádne sa manažér Rehito Hatoyama zo spoločnosti Sanrio chystá na projekt minúť približne 162 až 242 miliónov dolárov. Je vysoký rozpočet zárukou kvality? Budúcnosť ukáže, ako bude vyzerať Hello Kitty na filmovom plátne.


Postavičky Melody a Little Twin Stars tiež patria spoločnosti Sanrio. Obe oslavujú 40. výročie.

zdroj: glamourmagazine dailymail empireonline newyorker 1019online