Dej sa bude točiť okolo ostýchavého chlapca Quentina Jacobsena. Ten je zaľúbený od detstva do svojej susedky Margo. Pravidelne ju sleduje a tajne obdivuje. Počas jednej noci Margo zaklope na jeho okno a zoberie ho na výpravu proti jej priateľovi.
Na druhý deň sa dobrodružstvo skončí a po Margo sa zľahla zem. Quentinovi však nechala zašifrované odkazy. Čo sú to vlastne papierové mestá o ktorých mu Margo hovorila? Zaľúbený chlapec tak pátra po svojej láske a možno ani zďaleka nevie o nej všetko...

Vo filme Papierové mestá sa v hlavných úlohách predstavia Nat Wolff a Cara Delevingne. Scenár podľa literárnej predlohy Johna Greena napísali Scott Neustadter  a Michael H. Weber, ktorí sa spolupodieľali na filmoch Na vine sú hviezdy, či Ružový panter 2.  

Pozrite si upútavku a nenechajte si ujsť premiéru od 23. júla.

Zaujímavosti o filme Papierové mestá:

1. Podľa spisovateľa Johna Greena, ktorý napísal literárne dielo Papierové mestá, stvárnila Delevingne postavu Margo vynikajúco. Pre stvárnenie postavy Margo bola pôvodne zvažovaná Shailene Woodley. Tá napokon dala prednosť natáčaniu snímky Rezistencia (2015).

2. Nat Wolff už po druhý krát účinkuje vo filme, ktorý vychádza z Greenovej literárnej predlohy.  

3. Päť dní sa filmovalo v Skybrooku v novembri 2014.

zdroj: wikipedia imdb