58-ročný Satriani v počiatkoch svojej kariéry pracoval ako učiteľ hry na gitare. Mnohí z jeho študentov dosiahli slávu. Medzi nich patria Steve Vai, Larry LaLonde, Kirk Hammet, či Alex Skolnick. Následne si Satriani vybral sólo kariéru. Počas svojho života bol nominovaný pätnásť krát na Grammy a predal viac ako desať miliónov albumov. Tento počet ho zaraďuje medzi najlepšie predávajúcich rockových gitaristov všetkých čias.

Kariéra jedného z najlepších gitaristov na svete sa začala pozvaním na turné Micka Jaggera. Spevák z Rolling Stones totiž spravil konkurz na muzikantov, ktorí ho budú sprevádzať na turné. Satriani sa mu páčil natoľko, že mu poskytol všetky prostriedky na to, aby sa stal slávnym.

Satriani v roku 1994 absolvoval turné s kapelou Deep Purple na poste sólo gitaristu. Spolupracoval s množstvom skvelých gitaristov ako John Petrucci, Yngwie Malmsteen, Paul Gilbert, Steve Morse a mnohými inými.

Rodák z New Yorku založil kapelu Chickenfoot v roku 2008. Od roku 1988 používa svoje vlastné navrhnuté gitary značky Ibanez, ktoré sa predávajú po celom svete. Dal sa nahovoriť aj na spoluprácu so značkou Vox, aby vytvorili jeho vlastné gitarové pedále. Podobne to spravil aj so spoločnosťou Marshall Amplification, aby vytvorili sériu gitarového komba navrhnutého podľa neho.

Na konte má 15 albumov. Jeho debut Not of His Earth vyšiel v roku 1986. Posledný album Shockwave Supernova vydal v roku 2015.  Ten predstaví s prvotriednymi hudobníkmi na celosvetovom turné, ktoré začína v polovici septembra. Koncert v Bratislave pripadá na 14. október.

zdroj: wikipedia