Tieto logá bude poznať asi každý z vás. Sú známe po takmer celom svete ale všimli ste si niekedy posolstvo od danej firmy, ktoré v sebe skrývajú? 

FedEx

 

Toto logo musí poznať každý. Minimálne z filmu "Stroskotanec", vďaka ktorému mi toto logo zostane zafixované v hlave a vždy, keď počujem "fedex", predstavím si film s Tomom Hanksom. U nás táto doručovacia spoločnosť nie je tak rozšírená ako v zahraničí, kde určite každý pozná toto logo a vidí ho zakaždým, ako si niečo objedná. No aj tak si možno títo ľudia nevšimli, že v logu FedEx je skrytá šípka, ktorá ma značiť, že spoločnosť je stále v pohybe (pretože doručuje zásielky) a tiež že sa neustále zdokonaľuje a napreduje. 

 

Le Tour de France

 

Tour de France asi tiež pozná každý z nás a nadšenci pre cyklistiku zrejme najlepšie. Fanúšikovia mávajú na týchto závodoch svojich favoritov, ktorým fandia.. Ktovie, či už niekedy niekto fandil aj tomu schovanému cyklistovi na logu vytvoreného zo žltého kruhu a písmena "R". Všimli ste si ho? 

 

Amazon

 

Spoločnosť Amazon.com je americká spoločnosť, ktorá prevádzkuje jeden z najstarších a najväčších internetových obchodov na svete. Svoje sídlo si našla už aj u nás, takže s týmto logom ste sa už tiež určite stretli. Šípka v logu tejto spoločnosti neslúži primárne pre zdanlivé vytvorenie "smajlíka", ale smeruje od A po Z na znak toho, že na Amazon-e nájdete naozaj úplne všetko. 

 

Adidas

 

Adidas a toto logo asi tiež netreba bližšie predstavovať. Áno, aj toto logo má v sebe ukrytý hlbší význam. Povestné 3 pásiky totiž majú dokopy vytvárať akýsi pomyselný kopec alebo vrch a teda výzvu, ktorú musí človek zdolať na ceste za úspechom. 

 

LG

 

Napadlo Vám niekedy, že logo LG môže v sebe skrývať Pacmana? Alebo vraj je to aj symbol usmievajúcej sa tváre a teda spokojného zákazníka. 

 

Wikipedia

 

Kto z nás niekedy nepoužil múdru tetu Wikipédiu? Jej logo v tvare nedokončenej zemegule, ktorá sa skladá z puzzle dielikov má značiť, že vyhľadávanie a zberanie dát z celého sveta nikdy nekončí.

 

Google

 

Aj v logo súčasnej snáď najznámejšej spoločnosti na Zemi sa nachádza ukrytý význam. Je ním práve krásne zelené "l" ako znak rebélie. Zelená totiž nepatrí do základného modelu farieb (kam patria červená, modrá a žltá). Indikuje to, že táto spoločnosť je iná ako ostatné.

 

Sony Vaio

 

Toto logo v sebe ukrýva skutočne zaujímavý a šikovný význam. Sony Vaio tu totiž ukrylo vizuálny odkaz na analógovú a digitálnu podobu dát. Prvá polovica loga skladajúca sa z písmen "va" je referenciou na analógový „vlnovkový“ vzorec, druhá polovica "io" na binárny kód jednotiek a núl.

 

McDonald's

 

Keď táto fastfoodová spoločnosť v roku 1960 hľadala svoje nové logo, konzultovala ho dokonca aj so psychológom Louisom Cheskinom. Ten im navrhol a odporučil tieto dva slávne zlaté oblúky, pretože okrem toho, že vyzerajú ako "M", tak podľa jeho slov pripomínajú aj krásne výživné poprsie. 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: viralnova