Hlohovec je okresné mesto okresu Hlohovec na Slovensku v Trnavskom kraji. Prvá písomná zmienka o meste sa nachádza v Zoborskej listine z roku 1113. Meno mesta pochádza od rastliny hloh, ktorá rastie v okolí mesta.

Čo treba v Hlohovci navštíviť? Okrem krásneho centra je tu aj Hlohovský zámok! Zámok stojí juhozápadne od mesta na okraji rozsiahleho anglického parku s francúzskymi terasami. Jeho história je úzko previazaná s mestom. Na jeho mieste stál pôvodne stredoveký hrad.

O bohatý program sa počas celého leta stará Mestské kultúrne centrum. Podujatia pre dospelých ale aj pre tých najmenších sú samozrejmosťou aj v tomto malom mestečku!

Aby Hlohovčania išli do kina, nemusia sa trepať až do Trnavy! Obyvateľov mesta, blízkeho okolia ale aj návštevníkov tohto regiónu určite poteší Kino Úsmev, ktoré sa postará o premietnutie tých najlepších noviniek filmového priemyslu! Videli ste už Jurský Svet? Alebo Mimoňov? Ak nie, treba to napraviť!

Čo je trochu škoda - fakt že mesto nemá stálu divadelnú scénu. Rôzne súbory, alebo umelci vystupujú v Dome kultúry, alebo v Empírovom divadle. Pre dobrý divadelný zážitok preto neváhajte navštíviť už spomínanú Trnavu!

zdroj: wiki