Vo viktoriánskej dobe v Anglicku žije tvrdohlavá a krásna Bathsheba Everdene. Keď zdedí panstvo Wessex po svojom strýkovi, stáva sa atraktívnejšou partiou pre mužov. Aby potvrdila, že je nezávislá žena, ktorá sa zaobíde bez cudzej pomoci, odmieta ponuky na sobáš. Na druhú polovicu 19. storočia je to veľká odvaha, ale Bathshebe sa darí. Napokon do jej života vstúpi Frank Troy, ku ktorému by sa na prvý pohľad Bathsheba nehodila. Napodiv práve on dokáže v nej rozdúchať vášeň, ktorá sa stane osudnou nielen jej...

Režisér Thomas Vinterberg (Hon, Submarino) natočil film Ďaleko od hlučného davu podľa rovnomennej literárnej predlohy od Thomasa Hardyho z roku 1874. Toto je už po štvrtý krát, čo sa Hardyho kniha stala inšpiráciou pre filmovú podobu. Filmy Ďaleko od hlučného davu uzreli svetlo sveta v rokoch 1915, 1967 a 1998. Britská romantická dráma prichádza do slovenských kín 9. júla.  Pozrite si upútavku.

Zaujímavosti o filme Ďaleko od hlučného davu:

1. Film sa natočil za 53 dní.

2. Jessica Barden, ktorá stvárňuje postavu Liddy, hrala Jody vo filme Tamara Drewe (2010), čo bola vlastne moderná adaptácia tohto istého príbehu.

3. Scéna na trhu, kde je plagát oznamujúci novinky v Caterbridge, je to vlastne odkazom na ďalšiu knihu Thomasa Hardyho s názvom The Mayor fo Casterbridge.

4. Vo filme zaznie aj tradičná britsko-írska folková balada Let No Man Steal Your Thyme, ktorú naspievali Carey Mulligan a Michael Sheen.

zdroj: imdb shockya farfromthemaddingcrowdmovie