Chystá sa filmová adaptácia dych vyrážajúcej knihy Mozog v plameňoch od Susannah Cahalanovej. Tá popisuje vzácny druh encefalitídy, ktorý je často zamieňaný s autizmom, schizofréniou, či posadnutí diablom. Zábery na titulke pochádzajú z nemocničnej kamery, kde vidíme utrpenie a zmätenosť Susannah.

Autorka prežila peklo na zemi, keď z ničoho nič začala trpieť paranojami, úzkosťou, extrémnymi výkyvmi nálad a nepredvídateľným správaním. K tomu sa pridali epileptické záchvaty a halucinácie. Susannah už ležala v nemocnici, kde si doktori lámali hlavu nad jej vážnym stavom. Postupne prestala rozprávať, mala problém s pohybom a jej intelekt prudko klesol. Až jeden z početných doktorov, ktorí pracovali na jej prípade, zistil, že sa jedná o atypický druh encefalitídy. Susannah Cahalanová pracuje ako novinárka a tak sa rozhodla podeliť so svetom o najhoršie obdobie vo svojom živote. Mala obrovské šťastie, pretože ako jednej z mála správne stanovili diagnózu a dokonca sa úplne vyliečila. Susannah Cahalanová sa znova narodila, riziko recidívy je však stále možné...

Zatiaľ nevyplávalo na povrch veľa informácii o filmovom prevedení, ale vieme, že Gerard Barrett bude režírovať Brain On Fire. V hlavnej úlohe sa predstaví Chloë Grace Moretz, ktorá stvárni Susannah. Jej obetavého priateľa Stephena zahrá Thomas Mann. Na produkcii sa bude podieľať Charlize Theron.

zdroj: scrapbookoftruth empireonline