Toto krásne mesto má až tak bohatú a zaujímavú históriu, že by Vás to určite nebavilo celé čítať... čo teda treba o Trenčíne vedieť? Trenčín bol najsevernejšou základňou starovekej Rímskej ríše, čo dokazuje nápis od rímskych vojsk na hradnej skale. Trenčín má jeden z najkrajších a najznámejších hradov, na ktorom panoval slávny Matúš Čák. Trenčín je krajským mestom, k čomu patrí dôležitá úloha hlavnej základbe kultúrneho vyžitia v regióne. Sám za seba hovorí napríklad najväčší festival na Slovensku - Pohoda, nemyslíte? No čo je najhlavnejšie, všetky mega-parties webu PartyMenu sa konajú práve v Trenčíne! 

Čo všetko však treba v Trenčíne navštíviť? Aby Vám nič neušlo, treba pri prvej návšteve Trenčína navštíviť Kultúrno-informačné centrum, kde Vám poskytnú všetky dôležité informácie o meste a pamiatkach v ňom. Aby ste ho nemuseli hľadať, navštívte túto jeho stránku, na ktorej okrem adresy nájdete aj mnoho udalostí, ktoré sa konajú v meste Trenčín!

Určite sa pozrite aj na Trenčiansko osvetové stredisko, pod záštitou ktorého nájdete bohatý kultúrny program plný pestrých akcií!

Stále nekončíme! Ďaľšou zastávkou je Kultúrne centrum Sihoť, ktoré poteší vaše oči mnohými výstavami či kvalitnou vernisážou! Ak máte cit pre umelecké fotografie alebo radi strávite pár hodín obdivovaním sôch, toto je miesto je pre Vás to pravé!

Pre milovníkov filmov je povinnou zastávkou Artkino Metro, ktoré je jedným z mnohých kín v Trečíne, v ktorých nájdete vždy najnovšie svetové tituly medzi prvými na Slovensku!

Nečakajte teda ani chvíľu a poďmeho do Trenčína na víkend!