Spoločnosť Sony ohlásila nové partnerstvo s Marvel Studios vo februári. Pod hlavičkou Sony Pictures Motion Pictures Group tak vyjde nový diel filmovej série Spiderman. Plánuje sa nové herecké obsadenie i režisér.

Spoločnosť zámerne hľadala hercov vo veku 14 až 18 rokov. Úlohy Petra Parkera alias Spidermana sa zhostí mladý herec Tom Holand.  19- ročný Tom Holand je nám známy z filmu Nič nás nerozdelí (2012). Režisérom nového „pavúčieho muža“ bude Jon Watts (Cop Car, Clown).  Predseda Tom Rothman Sony Pictures Motion Pictures Group  sa vyjadril o Wattsovi: „Pracoval som s množstvom režisérov, ktorí sa preslávili. Verím tomu, že Jon má mimoriadny talent.“ Watts preukázal pri natáčaní snímky Cop Car, že vie skvelo spolupracovať s hercami v tínedžerskom veku.

 Na to, prečo do úlohy Spidermana vybrali Hollanda reagoval Rothman slovami:„Videli sme množstvo mladých hercov, ale Tomove kamerové testy boli výnimočné.“

Tom Holland sa objaví aj v snímke Captain America: Civil War, ktorý bude uvedený na trh 28. júla 2017. Film mladého herca uvedie do sveta filmov pod hlavičkou Marvel. Aj vy sa tešíte na nového Spidermana?

zdroj: variety boingboing