Korn a Slipknot fungujú na scéne už nejaký ten rôčik a sú to komerčné kapely hrajúce tvrdý žáner. Aj v ich repertoári nájdeme v niektorých skladbách rapové prvky, tak prečo neurobiť cover od Beastie Boys?

 BEASTIE BOYS A SABOTAGE
Skladba Sabotage vznikla v roku 1994. Bol to prvý singel americkej skupiny Beastie Boys v poradí z ich štvrtého albumu III Communication. Štýl pesničky je charakterizovaný ako rapcore, obsahujúci tradičné rockové prvky a nabustrované riffy basgitary. Komerčný úspech kapela slávila aj vďaka videoklipu, ktorý režíroval Spike Jonze. Videoklip si vyslúžil 5 nominácií na ceny MTV Music Video Awards. Desať rokov po vzniku pesničky, časopis Rolling Stone označil Sabotage medzi 500 najlepších pesničiek všetkých čias. Ale nasledovali aj ďalšie ocenenia. Zaspomínajte si na hit 90-tych rokov.

AKO ICH TO NAPADLO?
Nu-metalové formácie Korn a Slipknot sa pripravili na spoločné turné Prepare for Hell Tour, ktoré trvá od minulého roka. Napadlo ich spraviť niečo zaujímavé v podaní oboch interpretov. Od koho konkrétne tento nápad prišiel? Spevák Corey Taylor zo Slipknotu odpovedal: „ Nuž ja a Johnathan (spevák z Kornu) sme to nevymysleli. Bol to nápad basgitaristu Fieldyho z Kornu. Žartovali sme o tom spraviť niečo zaujímavé na pódiu. A vtedy sa ozval Fieldy, že prečo nezahrať cover od Beastie Boys?“ Ako sa im to podarilo, si pozrite v nasledujúcom videu. Videoukážka je z britského Londýna vo Wembleyho aréne.

zdroj info:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sabotage_%28song%29

zdroj foto:
http://www.youtube.com