Tak ako vždy... kam ísť v Starej Turej? Nadšencov relígií uřcite poteší evanjelický aj rímskokatolícky kostol a zaujímavá je najmä stará veža na mestskom cintoríne – tzv. Husitská veža z r. 1624. (podľa niektorých miestnych ľudi bola veža súčasťou kostola (z r.1569), ktorý zhorel v r. 1770) slúžila ako strážna veža čachtického panstva (je z nej vidieť až na čachtický hrad!), ktorý mimochodom nieje vôbec ďaleko a skúsení turisti naň dobehnú pešo aj priamo z Turej! Pre tých menej zdatných je tu čachtická strela - vlak motoráčik - ktorý brázdi na trase Nové Mesto nad Váhom - Veľká nad Veličkou (ČR) a stojí priamo pod hradom.

Ani tento kraj nieje biedny na zábavu! Už o pár dní v Starej Turej vypukne mega super hipsterský a alternatívny festival DIVNÉ VECI plný pravej, nezávislej, a nefalšovanej zábavy, umelcov z každého druhu, a hlavne divných, ... teda dobrých ľudí!

Celý program domu kultúry (najmä v lete) je nabitý rôznymi podujatiami! Na rybníku Dubník, ktorý sa nachádza len 5 minút pešo za Starou Turou Vás takmer vždy zastihne nejaký festival, stretnutie motokárov, športové podujatie či dobrá diskotéka! A prečo sa tu už rovno neokúpať?

Zo Starej Turej samozrejme nieje problém vycestovať do Skalice alebo do Nového Mesta nad Váhom, kde si taktiež nájde svoje každý správny kulturológ-cestovateľ! Tak načo čakáte?