Andrej Čikatilo je kontroverzná postava ukrajinských dejín. A nie je tomu ani tak dávno. V 30-tych rokoch minulého storočia ste bežne mohli nakúpiť ľudské mäso. O Andrejovi sa hovorí, že keď bol malý, tak mu zabili člena rodiny. To sa zrejme podpísalo na jeho sexuálnych problémoch.  Orgazmus dosiahol len vtedy, keď zabíjal. Tento dych vyrážajúci skutočný príbeh inšpiroval režiséra Petra Jákla. Jeho výborne spracovaná snímka o českom vrahovi Kajínkovi, oslovila aj filmárov zo zámoria

 ČESKÝ REŽISÉR A AMERICKÁ PRODUKCIA
Jáklov film Kajínek bol tak úžasný, že ho oslovil človek z najvplyvnejších filmových spoločností, ktorá má pod palcom Samuela Jacksona, ale aj iných slávnych hercov, režisérov i scenáristov. Preto bude mať premiéru aj v USA.

SAMÉ TAJNOSTI
Režisér dokonca ani americkým kolegom, ktorí zastrešujú film, neprezradil o čom bude. Keďže ide o snímku, v ktorej vystupuje kanibal z Ukrajiny a točil sa na hraniciach s Ruskom,  niet sa čomu čudovať. Jákl sa ale nepochválil ani doma. Spolu s hercami a štábom podpísali informačné embargo.

FINANCIE Z VLASTNEJ KAPSY
Kvôli tajnostiam okolo filmu, režisér siahol do svojho vlastného vrecka prvé dva roky nakrúcania. Ukážka putovala do Ameriky, kde mali filmári z Hollywoodu pár námietok. Jákl chybičky krásy upravil a práve potom si mohol vybrať medzi americkými producentmi. Voľba padla na Roba Cohena, režiséra filmu Rýchlo a zbesilo.

ČESKÝ ŠTÁB A ZAHRANIČNÍ HERCI
Na Ukrajine bolo bežné nakúpiť si ľudské mäso v 30-tych rokoch minulého storočia. Panoval tam hladomor a tak ľuďom nezostávalo nič iné, než požierať samých seba. Režisér našiel pamätníkov tejto udalosti a americký štáb bol z toho šokovaný. Herci natáčali na autentických miestach. Nejeden z nich sa vyjadril, že cítil negatívnu energiu. Bolo to nadľudské úsilie ako pre filmárov, tak aj pre hercov. Strach, nevoľnosť, dokonca až neschopnosť točiť niektoré scény. Napriek peripetiám, verím, že sa podarilo natočiť výnimočný film, ktorý vám zoberie dych. Pozrite si upútavku na temný thriller inšpirovaný skutočnými udalosťami.

foto:
http://www.kultura.eurozpravy.cz
http://www.plus.google.com