V nasledujúcom pokračovaní sa Macík Ted chystá so svojou blonďavou manželkou splodiť potomka. Keďže nie je technicky možné, aby sa plyšový tvor spáril s človekom, rozhodnú sa pre umelé oplodnenie. Ted o pomoc požiada svojho verného kamaráta Johnnyho. Úradníci ale rozhodnú, že medveď nemá na potomkov nárok, pretože nie je človekom. Lenže Macík a Johnny sa len tak nevzdajú. Oslovia právničku, ktorá hulí, čiže skvele zapadá do ich partie. Napriek tomu, že sa jedná o vážne a aktuálne témy, o zábavu rozhodne bude postarané.  

Vo filme Macík 2 znova uvidíme Marka Wahlberga. Pre niektorých bude sklamaním, že Mila Kunis nehrá vo filme. V čase natáčania totiž bola tehotná.  Seth MacFarlane sa znova chopil úlohy scenáristu spolu Alecom Sulkinom. Obaja páni majú na svedomí animovaný komediálny seriál Griffinovci. Pozrite si upútavku, pri ktorej sa zabavíte. Pozor! Nevhodné do 15 rokov... Premiéra začína 2. júla.

Zaujímavosti o filme Macík 2: 

1. Pamätáte si na postavu reverenda Camdena zo seriálu V siedmom nebi? O jeho predstaviteľovi Stephenovi Collinsovi vyšla na povrch skutočnosť, že je pedofil práve počas castingu. Tvorcovia Macíka 2 rozhodli, že vo filme napokon účinkovať nebude.

2. Jedná sa o štvrtú spoluprácu hereckých hviezd Morgana Freemana a Liama Neesona. Spolu účinkovali vo filmoch Batman začína (2005), Návrat temného rytiera (2012) a Lego príbeh (2014).

zdroj: imdb wikipedia telegraph ted2-movie