Tento pokrm je obecne nazývaný ako Fried Candy Bars čo voľne preložené znamená „vyprážané cukrovinky“. Pôvodne bolo vymyslené v Haven Chip Bar (teraz Carron) v Stonehaven, v blízkosti Aberdeen na severovýchodnom pobreží Škótska. Prvá písomná zmienka bola na podnet telefonátu 24. augusta 1995 kde bolo opisovaný recept na vysmaženie tyčinky Mars. Preto sa prvý stánok volal Deep Fried Mars Bar. Až neskôr začali pražiť aj iné sladkosti.

O čo vlastne ide? Princíp je celkom jednoduchý. Kombinácia toho najnezdravšieho čo sa dá vo vašej blízkosti zohnať. Nezdravú stravu to posúva na nový level. Zoženiete si napríklad tyčinku, ktorú dáte ma 30 minút do mrazničky. Je to kvôli tomu aby keď budete sladkosť smažiť sa predčasne neroztiekla. Obalíte je v cestíčku, posmažíte dozlatista a posypete práškovým cukrom. Ale vyprážať len rôzne druhy sladkostí nie je podmienkou. Môžete dve šišky a strčiť medzi ne kus slaniny.

 

V bežných stánkoch vám dajú rôzne sladkosti namočené v štandardnom cestíčku z mlieka, vajíčok, múky a trochy soli. Lenže každému chutí niečo iné preto sa v receptoch vyskytujú aj prídavky ako šampiňóny, rôzne druhy zeleniny či dokonca mäsa. Ak do cestíčka pridávajú zemiaky sa dá ešte pochopiť ale jesť sladkosť zároveň s mäsom je dosť ošemetná predstava.  

 

 

Neodpustila som si sem v jednoduchosti nenapísať postup smaženej Snikes-ky.
Skladá sa z piatich jednoduchých krokov:

  1. Dajte tyčinku do mrazničky aby sa neroztopila pri smažení. Tento krok je voliteľný pretože tyčinka bude chutná tak či tak. Ibaže nezamrazená bude viac lepkavejšia a bude z nej viac neporiadku.
  2. Najlepší spôsob ako smažiť tyčinku je vo fritéze. Neprepadajte však panike ak žiadnu nemáte. Dá sa smažiť aj v hlbokom hrnci so sklenenou pokrývkou. Olej prihrejte na 375 stupňov.
  3. Pripravte cesto pre obalenie. Môžete použiť cesto na koláče alebo na palacinky, podľa výberu. Vezmite tyčinky z mrazničky a celé ich obaľte.
  4. Na vloženie a vybratie pokrmu použite kliešte na jedlo. Celkový čas smaženia by mal byť 3 minúty ale pre istotu to kontrolujte tak aby bola osmažená dozlatista.
  5. Maškrtu nechajte pár minút odstáť pretože vo vnúti bude horúca a môžete si popáliť ústa. Posypte ju práškovým cukrom, polejte sirupom, dajte na ňu šľahačku alebo iný sladký doplnok.

+ tam bolo upozornenie, že môžete s tým spôsobiť požiar hlavne ak si smažíte tyčinku neskoro v noci

Krásne však? Neviem síce ako to zapôsobí, či tento vás tento profesionálny recept osloví, každopádne ako si už každý domyslel odporúčam začať sa stravovať týmto typom jedál až v bode kedy vás omrzí život. No čo dali by ste sa na to?