A to konkrétne do Starej Ľubovne, do mesta v Prešovskom kraji, ktoré sa nachádza v regióne horného Spiša neďaleko od Vysokých Tatier. Už len tá poloha mesta znie úžasne, čo poviete? Tak sa poďme pozrieť, čo nám toto mestečko so 16 500 obyvateľmi ponúka. 

Základom každej obce je samozrejme Dom kultúry, ktorý preto nesmie chýbať ani v Starej Ľubovni. Sídli tu mnoho organizácií, jazykové školy či klubovňa a o kultúrne a vzdelávacie aktivity pre občanov v ňom nie je núdza. Jeho program nájdete na našej stránke

Milovníci pamiatok si tu prídu na svoje. Dominantou mesta je bezpochyby Ľubovniansky hrad zo začiatku 14. storočia, ktorý stojí za to navštíviť a tiež Ľubovniansky skanzen, ktorý návštevníkom priblíži podoby ľudovej architektúry. Na námestí svätého Mikuláša sa nachádza niekoľko renesančných budov, medzi nimi napríklad aj dom č.21 - Dom ľubovnianskeho mešťana, ktorý Vám priblíži život strednej vrstvy v 19. storočí. 

Krásny zachovalý Ľubovniansky hrad a časť zo skanzenu, ktorý sa nachádza priamo pod hradom

 

Ak ste milovníkom kostolov, tak aj Vy si tu prídete na svoje, nakoľko v Starej Ľubovni pôsobia až 4 cirkvi a nachádza sa tu niekoľko kostolov či chrámov.

Medzi pravidelné kultúrne podujatia typické pre toto mestečko patrí napríklad tradičný Ľubovniansky jarmok, ktorý sa koná vždy v posledný septembrový týždeň či Kľúč od pevnosti, čo je medzinárodná súťaž na štýl pevnosti Boyard a každoročne sa koná na Ľubovnianskom hrade. Chýbať nesmie Salašnícka noc, na ktorej každý turista spozná tú právu východniarsku zábavu!

Úžasná okolitá príroda a veľa možností ako využiť čas, spoznávať nové pamiatky a ďalšie kúty Slovenska napríklad aj tu, v Starej Ľubovni. Preto ak tento kút ešte preskúmaný nemáte, vrelo odporúčame. Alebo máte? Podeľte sa s nami o fotografie či zážitky!