Fotografa a zároveň fanúšika jedla a filmov k takýmto trošku psycho aranžáciam nepriamo priviedla manželka, ktorá vyhrala televíznu kuchársku súťaž "MasterChef". Po výhre v tejto reality súťaži sa totiž rozhodla zmeniť svoj život a otvoriť si cukráreň, preto požiadala svojho manžela aby nafotil niektoré jej výtvory. Zo začiatku teda fotili "klasické" fotky porcií, neskôr však fotograf s fantáziou začal hľadať v každom koláči, polievke či dezerte príbeh.

 

Breaking bad (Perníkový tatko)

Pusinky a kryštálový cukor.

 

"Můj milášek"

Donut

 

Je veľkým fanúšikom filmov, preto začal mať veľa nápadov ako zaujímavo naaranžovať s jedlom rôzne scény napríklad zo Star Wars, Kill Bill či Čeľustí a to vždy s istou dávkou humoru a menšieho výsmechu.

Pečenie je väčšinou spojene s radosťou, krásou, aranžovaním rôznych kvetiniek a ďalších krásnych a roztomilých vecí. Fotograf práve preto zatúžil trochu vybočiť, porušiť pravidlá a nafotiť jedlo, kde je krv, sérioví vrahovia a ďalšie monštrá.

 

"Chamtivosť je dezert, ktorý je najlepšie podávať studený."

Pusinky s citrónovým krémom.

 

Vražda na cheescakeu

 

 

S Photoshopom nepracuje, veľa času trávi aranžovaním, kreslením a ladením, aby nafotené scénky boli čo najdokonalejšie. Pri tvorbe používa aj špeciálne efekty ako napríklad dym a svetlo.

 

Cereálny zabijak

 

Cereálie s mliekom.

 

Krádež storočia

 

Ostrov pokušenia

 

Táto zvláštna zábavka sa pre fotografa stala vášňou až posadnutosťou a vždy, keď pozerá nejaký film alebo seriál, tak už premýšľa, ako by ho ńaaranžoval a nafotil.

 

Hors Piste (Mimo trať)

 

 

Entre nous (Medzi nami)

 

 

Moulin Rouge

 

 

Hulk

 

Pistáciové makarónky

 

Dobrý, zlý a škaredý

 

 

Sarlacc (Star Wars)

 

Pečená figa s vanilkovým krémom

 

Čeľuste

 

 

 

 

 

 

 

Zdroje: bp