V tomto krásnom kúpeľnom meste na Považí si príde na svoje naozaj každý turista, mladý či starý, túžiaci po zábave, kultúre či pamiatkach.

V pamiatkovej zóne Piešťan sa môžete prejsť po "Krajinskom moste", obdivovať niekoľko kúpeľných domov, navštíviť kúpeľný park a okrem mnohých iných pamiatok sa nakoniec aj prejsť po ďalšom, kolonádovom moste a vyfotiť sa na ňom so sochou slávneho barlolámača. 

Akonáhle pochodíte všetky pamiatky a krásy tohto mesta môžete si skočiť omočiť svoje unavené kosti do vyhlásených Piešťanských kúpeľov, ktoré tu fungujú už od 16. storočia. Základnými prírodnými liečivými zdrojmi piešťanských kúpeľov sú sadrovo-sírna termálna voda s teplotou 67-69 stupňov a liečivé sírne bahno. Kúpele sú zamerané na liečbu chorôb pohybových ústrojov a nervových chorôb. Patria medzi najvýznamnejšie európske kúpele svojho druhu, známe na celom svete.

Tu však "kapacita aktivít", ktoré môžete podniknúť v tomto meste nebude ani zďaleka vyčerpaná. Kultúrna stránka Piešťan je totiž veľmi bohatá a nudiť by ste sa teda nemali. Najväčšou scénou slúžiacou pre kultúrne akcie je Dom Umenia Piešťany, ktorého program nájdete TU. Samozrejme nesmie chýbať Mestské kultúrne stredisko Piešťany (program TU) či Spoločenské centrum na Kúpeľnom ostrove. Bohatú kultúru dopĺňajú početné kultúrne vystúpenia a festivaly ako napríklad Piešťanský hudobný festival, ktorý je zameraný na klasickú hudbu. Na svoje si tu každoročne prídu aj fanúšikovia folku a country na festivale Country Lodenica, ktorej "predskokanom" je táto akcia a tiež fanúšikovia tvrdšej hudby na jednom z najznámejších festivalov Topfest. To však ani zďaleka nie je kompletný zoznam festivalov, ktoré sa v Piešťanoch každoročne konajú, zabudnúť nesmieme na festival Grape, Hodokvas, Carat Tuning Párty či BeeFree. 

Ak by Vám to náhodou stále nestačilo a žiadalo by sa Vám prírody, tak môžete navštíviť botanickú záhradu, parky mesta Piešťany či priehradu Sĺňavu. 

V meste sa nachádzajú aj zaujímavé sakrálne stavby a múzeá, je tu jednoducho všetko, preto kto tu ešte nebol, mal by to napraviť!