Stredoškoláčka Laura Barns sa na jednom večierku veľmi opila. Na tom by nebolo nič výnimočné. Niekto ju však natočil a zverejnil nelichotivé zábery na internete. Predtým obľúbená Laura jednoducho nezvládla verejnú hanbu a spáchala samovraždu.
O nejaký čas sa partia stredoškolákov rozpráva prostredníctvom videochatu. Do ich skupiny sa nabúra neznámy užívateľ Billie227, ktorého sa nemôžu zbaviť. Billieho zaujíma, kto nahral video s opitou Laurou. Akoby toho nebolo málo, do diskusie sa zapojí aj Laura, ktorá je rok po smrti. Neznámy užívateľ ide doslova cez ich mŕtvoly, aby sa dopátral pravde.

Americký horor Odobrať z priateľov režíroval Levan Gabriadze. Jeden z producentov TImur Bekmambetov uviedol, že Odobrať z priateľov je film, ktorý ste nikdy predtým nevideli. Hlavnou hviezdou je Shelley Henning, ktorá stvárňuje jednu z postáv. Snímka využíva pohľad found footage, teda dáva divákovi väčší pocit reálnosti. Všetky profily na Facebooku, ktoré uvidíte vo filme, existujú aj v skutočnosti a dajú sa vyhľadať. Chatovanie kamarátov vo filme sa tak reálne odohráva. Nízkorozpočtová snímka stála len milión dolárov. Film Odobrať z priateľov mal premiéru na Fantasia Festival minulý rok. Do kín prichádza tento rok. U nás má premiéru 18. júna. Pozrite si trailer. Takto nejako budú vyzerať horory v budúcnosti.zdroj: imdb wikipedia indiewire