Nieje na Slovensku väčšej dilemy, než je tá o dobrom pohostení blížneho svojho. Alebo aspoň takého človeka, ktorému sa pcháme do zadku, alebo ktorého musíme tolerovať aj napriek jeho idiotickému správaniu, napríklad preto, aby sa rodina nerozhádala.

Prvou otázkou je, že čo dať na stôl. Len kávu? Alebo aj piškóty? Či radšej chrumky a chipsy? Očká alebo radšej chlebíčky, alebo nemám spraviť rovno šnicle so šalátom? Radšej pečenú kačicu s knedlou...

Aby sme si rozumeli. V tomto článku neriešime návštevy, ktoré nás tešia. Keď príde skutočne dobrý kamarát, stačí mu aj káva. On sa neprišiel nažrať a poohovárať, že u Vás nie sú dobre umyté dlážky a v záchode bol nespláchnutý kúsok toaleťáku! Venujeme sa návštevám, ktoré nikto nevolal.

Nesnažte sa zbytočne, oni to aj tak neocenia. Môžete mať vyupratovanú novostavbu a 10 chodov najlepších pochutín a aj tak Vás rozsenú po celom meste. Našťastie som tu ja, Váš záchranca, ... treba udrieť tvrdo!

 

- minerálka nikoho neurazí, odporúčam takú dobre teplú čo bola na Slnku, ideálne vybublinkovanú, aby si po príchode domov ešte užili

- káva je drahá, no návšteve ju uvariť treba. na špičku noža naberieme trochu kávy a zalejeme vriacou vodou. Cukor im netreba, veď je vraj nezdravý. Ideálna farba kávy pre takúto návštevu je taká, aby sa cez ňu dali čítať noviny! Vtedy ste odhadli to správne množstvo!

- a čo na stôl? Povedzme si úprimne, každý má doma taký ten sáčok slaných tyčiniek alebo chrumiek, ktorý v kredenci zavadzia už zopár rokov. Zvlhnuté paličky doma nechutia nikomu a práve TOTO je tá chvíľa, kedy ich treba vytiahnuť! Upracete si poličku a pohostíte návštevníkov, dve muchy jednou ranou!

- hlavné jedlo? Na to rovno zabudnite. Pokiaľ prídu v nedeľu poobede a u Vás ešte rozvoniava pečené kura, vyhovorte sa že ho pečiete pre návštevu, ktorá príde po nich. Ak Vás zastihnú v týždni, napríklad vo štvrtok, zrovna keď ste pribehli unavení z roboty, v byte je hrozný bordel a vy nemáte nič nakúpené, ponúknite im to kurča z nedele!