Skalica? Toto malé pohranićné mestečko na hranici s Českou Republikou zrejme mnohým z Vás nič nevraví. Verím však, že po týchto riadkoch uznáte za vhodné ju čím skôr navštíviť. Ako obvykle, povenujme sa najprv kultúre. Kam treba zájsť v skalici na kultúrne predstavenie? No, zrejme všade. Informácie o podujatiach má mesto Skalica skvele spracované a všetky ich nájdete TU!

Koncerty, stretnutia klubov, výlety, divadlá, športové podujatia, pre nadšencov náboženstva aj bohatá ponuka náboženských podujatí, akými sú napríklad sväté omše. V Skalici si vyberie jednoducho každý!

Pokiaľ nemáte záujem o kultúru, nezabudnite aspoň navštíviť niektoré podstatné pamiatky. Jednou z nich je napríklad rotunda (ktorú môžete vidieť na titulnom obrázku) v ktorej práve rekonštuujú staré fresky. Nemali by ste vynechať ani skutočne krásne divadlo s dreveným pódiom, či výhliadku z kostolnej veže priamo uprostred námestia. Aby ste mohli pochodiť všetky tieto pamiatky, odporúčam prenajať si nejakého sprievodcu a ísť do Skalice ako väčšia skupina. Skutočným zážitkom je pohľad do ladovne, kde sa v predchádzajúcich storočiach uchovávali ľadové bloky, vytesané počas zimy z riek. vďaka tomu, že ladovne sa nachádzajú pod zemou a je v nich chladno, ľad sa neroztopil ani v lete, a samotná návšteva ladovne v týchto horúčavách je dobrý spôsob osvieženia sa.

Určite nezabudnite zájsť na prechádzku do okolitých vinohradov, a už vôbec nemôžete vynechať ochutnávku vína! To sú zážitky, ktoré jednoducho ku Skalici patria.

Najzaujímavejší je aj tak zrejme starý, myslím že až štvorposchodový mlyn. Teda nie až tak zaujímavý, aj keď, keď človek videl tú zložitú konštrukciu na mletie ktorá sa rozprestierala na obrovskom pôdoryse cez štyri poschodia, spravilo to na neho dojem, no najväčšie predstavenie na nás čakalo, keď sprievodca otvoril nenápadnú bráničku vedľa tohto mlyna.

Vozopark. Historický vozopark. Americké klasiky. 30. 40. 50. roky 20. storočia. Kto má rád tieto klasické historické autá ako vystrihnuté z hry Mafia, prežije malý orgazmus.

Nečakajte teda dlho a hor sa na výlet do Skalice, nebudete ľutovať! :)