Levoča, klenot severovýchodného Slovenska! Čo navštíviť v Levoči? Ako prvé asi nejakú kultúru nie? Celý prehľad o akciách, ktoré sa konajú v Levoči pod záštitou MsKs nájdete TU!

Avšak Levoča sama o sebe ponúka množstvo zábavy aj poznania. Bohužiaľ, zažil som ju len raz, a to veľmi upršanú, po celdennej túre, takže dúfam a verím, že Vám, ktorí ju po prečítaní tohto článku navštívite, počasie bude priať!

Určite by ste nemali bez povšimnutia prejsť okolo Chrámu sv. Jakuba, v ktorom sa nachádza najväčšie umelecké dielo majstra Pavla z Levoče! (Všetci vieme o čo ide :) ) Tento celodrevenný oltár je jedným z jedenástich ktoré sa vo vnútri nachádzajú a je to najvyšší gotický drevenný oltár na celom svete. Čo by nie, veď má takmer 19 metrov!

Samotné centrum Levoče, ktoré pozostáva najmä zo skutočne obrovského námestia je naozaj zážitkom za každého počasia. Staré meštiacke domy nabúchané jeden na druhom vytvárajú v duši skutočný pocit histórie, ktorá sa na námestí stále zachovala!

Keď už sa budete nachádzať v tomto prenádhernom kraji, nezabudnite pochodiť aj okolie. Nehovoriac o Tatrách, kto nebol na Spiši a nevidel Spišský hrad? Naozaj? Tak to treba napraviť!