Piaty Mission Impossible s podtitulom Národ Grázlov má pod palcom Christopher McQuarrie (Valkýra, Jack, zabijak obrov). Film nám prinesie dôverne známe tváre. Nechýba miláčik žien Tom Cruise. Po jeho boku vystúpi Ving Rhames. Obaja herci sú tak jedinými, ktorí sa vyskytujú vo všetkých piatich dieloch. Pôvodne sa zvažovalo, že hlavnou postavou bude William Brandt v podaní Jeremyho Rennera. Úspech Toma Cruisa však presvedčil filmárov, že si v „päťke“ zahrá znova.  Ďalej účinkujú  herci Simon Pegg, Rebecca Ferguson, Ving Rhames, či Alec Baldwin.

Natáčanie snímky sa začalo v septembri minulého roka vo Viedni. Ukončenie nakrúcania sa odohralo tento marec.  Pôvodný dátum kino premiéry bol naplánovaný na koniec tohto roka. Napokon sa premiéra posunula o pár mesiacov skôr. Filmári tak chceli predísť konkurencii s bondovkou SpectreStar Wars: Episode VII - The Force Awakens. Aj tak sa vyskytol konflikt medzi spoločnosťami Disney a Paramount. Posledná z menovaných chcela vydať Star Wars Anthology: Rouge One v rovnaký čas ako Mission Impossible: Rouge Nation. Obe spoločnosti sa napokon dohodli, že Disney nebude reklamovať alebo vydávať akýkoľvek materiál, kým nebude na trhu film od Paramount.

Veľmi pútavý je aj trailer, ktorý si nenechajte ujsť. Pre zaujímavosť dodáme, že v scéne, kde Tom Cruise visí na lietajúcom lietadle nie sú použité žiadne špeciálne efekty a herca nezaskakoval dablér.


zdroj: imdb movieweb