JFK + Defector obsahuje príhovor amerického prezidenta Johna F. Kennedyho. Ten je prerušovaný krátkym gitarovým riffom. Napokon to vyústi do rockovej vypaľovačky. Podľa frontmana Matta Bellamyho je intro ako úvod do pozitívnejšej piesne na albume a dodáva: “Hovorí o ľudskom duchu, slobode a nezávislosti.“ Kapela v nej bojuje proti systému. Lyrické video majú na svedomí Tom Kirk a Mike Isted.


Ďalšia skladba The Handler patrí k ponurejším kúskom na štúdiovke. Singel mal premiéru na rádiu BBC 1. júna a neskôr bol sprístupnený na stiahnutie všetkým, ktorí si preobjednali album. Je to dramatická pieseň s falzetovými vokálmi. V The Handler sa hrdina príbehu rozhodne, že sa stane rebelom. Podľa členov Muse Chrisa a Doma, patrí práve táto skladba k najobľúbenejším na albume, kým spevák Bellamy inklinuje k The Globalist. 


Kapela ešte koncom mája zverejnila ďalšie dve textové videá MercyReapers. Môžete si ich pozrieť pod článkom. Spolu s oficiálnym videoklipom Dead Inside zverejnili Muse polovicu piesní nachádzajúcich sa na Drones.
zdroj: musewiki facebook