Príbeh, ktorí mnohí z vás poznajú, pretože knižný titul si získal srdcia čitateľov, najmä ženského pohlavia. Hovorí sa o tom, že je tomu tak preto, lebo kniha bez škrupúľ hovorila o sexuálnych túžbach nežnej polovice ľudstva.

V dejovej línií sa vyskytujú dve postavy, ktoré sú zároveň protikladom. Študentka Anastasia je „šedá myš“ s nízkym sebavedomím. Keď ide spraviť interview s Christianom Greyom, netuší, že toto stretnutie bude osudovým. S počiatočným odstupom pri spoločnej práci sa napokon stanú otrokmi ich prudko sexuálneho vzťahu.

Postava Christiana je v knihe jasne vykreslená, napriek tomu sa pri hereckom obsadení do jeho role vyskytli problémy. Príťažlivý Charlie Hunnam prišiel ako prvý do rany. Napokon úlohu musel odmietnuť kvôli nabitému pracovnému programu. Napokon ho nahradil Jamie Dornan. Postavu Anastasie Steelovej stvárnila dcéra slávnejšej Melanie Griffithovej – Dakota Johnson. Šepká sa o tom, že prerazí vďaka úlohe vo filme 50 odtieňov sivej.

Nenechajte si ujsť premiéru nadupaného erotickými scénami práve na sviatok všetkých zaľúbených. Možno sa pri ňom inšpirujete. Keď kniha prišla na trh, takmer polovica čitateliek mala väčšiu chuť na sex. Štatistiky hovoria aj o tom, že vo svete stúpol predaj erotických pomôcok.Vo video ukážkach vám prinášame upútavku na film a v ďalšom videu si môžete vypočuť jednu zo skladieb k soundtracku k filmu.

zdoje foto:
http://www.justjared.com
http://www.huffingtonpost.com