Koľko kvalitných zahraničných filmov sa premietalo na Slovensku do roku '89? Nechcem si to radšej ani predstaviť. Budovy a názvy komplexov (obchodný dom J*dnota, bratislavský internát Družba) z týchto časov vo mne vždy vyvolávajú trochu nenávisti a odporu. Keď som zbadal názov Dom Odborov Strojár, hneď som si predstavil nejakú červenú fabriku...

ALE! Po kliknutí na informácie o danom objekte človek zistí, že sa jedná o kino. Naozaj vybavené kino. Teda, možno nie vybavené najmodernejšími kreslami s držiakom na pohár a osobnou masérkou, no dobrý program aj takéto "nedostatky" nahradí.

Najnovší katastrofák San Andreas? Alebo čaká niekto na Divokú Dvojku s Reese Witherspoon? Či na klasických žltých Mimoňov?

Mnohých určite poteší aj horor Insidious 3 alebo pokračovanie filmu našej mladosti - Jurský Svet. Osobne by som odporučil behnúť na dlho očakávaný Lokalfilmis, ktorý nás zavedie, ... no, veď viete o čom je Lokal TV :)

Celý aktuálny program kina sa nachádza TU!

Nezabudnite pri návšteve Martina pochodiť aj mesto. Čo by ste to boli za kulturológa keby idete len do kina?! V takom meste, akým je Martin?

Dom odborov však nieje jediné Kino, ktoré v Martine nájdete. Dávame do pozornosti napríklad aj Kino Moskva, a určite niekedy zavítajte aj do klasického Slovenského Komorného Divadla!