22 rokov po udalostiach v Jurskom parku, spoločnosť Isla Nublar predstavuje plne funkčný dinosaurí park pod názvom Jurský svet. Manažérka parku Claire Dearing berie zvieratá ako čísla, kým biológ Owen Grady si je vedomý nebezpečenstva u tvorov, ktoré stvorilo laboratórium. Jeden z nich unikne a ohrozuje zamestnancov a návštevníkov. Teraz už nejde o prachy, ale o prežitie...

Jurský svet je už štvrtým filmom legendárnej série o dinosauroch.  Je zároveň aj prvý, v ktorom neúčinkujú dôverne známi herci ako Sam Neil, Laura Dern a Jeff Goldblum. Namiesto nich sa predstavia Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Vincent D´Onofrio, Omar Sy, Irfan Khan a ďalší. Jurský svet je jedným z najočakávanejších kasových trhákov tohto roka.  Niet sa čomu diviť, pretože fanúšikovia čakajú na pokračovanie dlhé roky. Podľa pôvodného plánu mal Jurský svet vyjsť už v roku 2005. Režisérom snímky je Colin Trevorrow. Legendárny Steven Spielberg, ktorý bol režisérom prvých dvoch častí, sa na súčasnom diely podieľal ako výkonný producent. Nenechajte si ujsť premiéru 11. júna. 

Zaujímavosti o filme Jurský svet:

1. Dinosaury v snímke nie sú vytvorené Stanom Winstonom, ktorý sa podieľal na výrobe pri minulých častiach. Filmový štáb opustil v roku 2008. Namiesto toho animátori pracovali v štúdiu Legacy Effects, čo je spoločnosť, ktorá sa sfromovala z pôvodného Winstonovho personálu.


2. Pre herca Chrisa Pratta sa radí Jurský park (1993) medzi jeho najobľúbenejšie filmy.   

3.  Koncept žralokov, ktoré sa používajú ako návnada pre dinosaury, vymyslel  režisér Colin Trevorrow. Inšpiráciu čerpal z filmu Čeľuste (1975) od Stevena Spielberga.

4. T-rex, ktorý sa vyskytuje vo filme, je rovnaký ako v snímke Jurský Park (1993). Rovnako je to aj v prípade parku, ktorý je v niektorých záberoch totožný.

zdroj: imdb movieweb