(Tento článok sa neposmieva skutočným fotografom a DJ-om, posmieva sa tým "fotografom" a "DJ-om" ;) )

Tatino Ti kúpil zrkadlovku za 800 eur? Skvelé! Máme pre teba dokonalý návod, ako sa stať vyhláseným fotografom v tvojej obci/meste či okrese! Trvá to len pár sekúnd, tak poď do toho!

1) Založ si stránku na Facebooku. Nezabudni ju pomenovať klasickým kódom - Meno Priezvisko Photography (napríklad Jožko Mrkvička Photography). Napozývaj tam všetkých priateľov a povedz im, nech pošlú pozvánky aj svojim priateľom.

2) Sprav súťaž, že kto pozve najviac priateľov, vyhrá fotenie zdarma, kto by nechcel fotenie zdarma, však? Dobrý nápad je aj to, že vytvoríš nejaký obrázok, prikážeš ho všetkým lajknúť a zdielať a potom jednoho človeka "vyžrebuješ" (takže chalan si vyberie nejakú babu a naopak, veď sa poznáme)

3) Dohodni si fotenie, nezabudni si obliecť traky, slnečné lennonky a tvár sa drsne, ako fakt dobrý alternatívec/umelec.

4) Tlačidlom on/off zapneš aparát. Pokús sa na ňom nájsť (buď na tele alebo niekde v menu) niečo ako "auto" alebo "ostrenie" alebo niečo v tom duchu a nejako to potvrď...

5) Svoj model postav do filozofických póz niekde na námestí, alebo s gitarou, alebo v lese ako čumí do diaľky a stláčaj to veľké gulaté tlačítko hore na fotoaparáte.

6) Prídi domov, obleč si naspäť tepláky, SD kartu vlož do PC a zapni skicár, windows live photogalériu, ... tí skúsenejší môžu použiť photoshop.

7) Na každej fotke nastav nejaký čiernobiely odtieň, alebo sépiu! Sépia je cool.

8) Hoď to na FB, daj zdielať atď atď, proces opakuj.

(BONUSOVÝ TIP - Nezabudni zverejniť nejakú svoju fotku, kde sa s foťákom fotíš o zrkadlo, takže je vidno len tvoja hlava, ruky a tvár ti zakrýva aparát)

PRE "DJ-ov" máme jednoduchší návod.

1) Vezmi notebook.

2) Nainštaluj virtual DJ.

3) Stiahni si veľa mp3-jek.

4) Podľa štýlu ktorý hráš, nezabudni na dready/tunele, v prípade disco žánrov biele tričko a slnečné okuliare.

5) Hotovo!