Amadeo žije v malej dedine od detstva trénuje stolný futbal. Pracuje v bare a je zamilovaný do svojej najlepšej kamarátky Laury. Nakoľko je však hanblivý, svoje city si necháva pre seba. Postupne sa Amadeo vypracuje na najlepšieho hráča stolného fotbalu. Kľudný život v dedine naruší príchod Acea-najlepšieho svetového futbalistu. Jeho úmysly nie sú čisté, pretože sa chystá dedinu zrovnať so zemou. Zlomený Amadeo sa mu v tom snaží zabrániť a figúrky zo stolného futbalu ožívajú...  

Hurá na futbal je zábavný 3D animák, ktorý spadá pod argentísnku kinematografiu. Film je inšpirovaný dielom argentínskeho spisovateľa Roberta Fontanarrosa. Animák mal pod palcom Argentínčan Juan José Campanella, ktorý patrí k renomovaným režisérom vo svojej krajine.   S rozpočtom 21 miliónov dolárov sa snímka Hurá na futbal radí k najdrahším argentínskym filmom v histórii krajiny a patrí k najnákladnejším animovaným filmom Latinskej Ameriky.  O titulnú skladbu k filmu sa postarala kapela Calle 13 z Portorika.
Animák vyšiel už v roku 2013, nastali však komplikácie, keď sa mal uviesť na medzinárodný trh. U nás začína premiéra 4. júna.  V slovenskom znení účinkujú Boris Alkalaghi, Martin Kaprálik, Marián Labuda, František Kovár, Jana Lieskovská a ďalší.


zdroj: wikipedia blogs.lanacion pixshark