Insidious: Kapitola 3 nenadväzuje na predchádzajúce dva diely hororu. Táto časť je vlastne úvodom celej série. Pre Leigha Whannella je to režisérsky debut a podľa filmových kritikov dopadol úspešne. James Wan, ktorý natáčal prvé dva diely, sa nemohol podieľať na pokračovaní, pretože pracoval na kasovom trháku Rýchlo a Zbesilo 7. Whannella poznáme aj ako scenáristu hororovej série Saw, InsidiousInsidious: Kapitola 2.
Vo filme uvidíme známe tváre z minulých častí: Dermot Mulroney, Stefanie Scott, Angus Sampson, či Lin Shaye. Je Insidious: Kapitola 3 rovnocenným konkurentom pre nového Poltergeista?  Názor si môžete spraviť sami, na plátnach slovenských kín začína premiéra od 4. júna.

Zaujímavosti o filme Insidious: Kapitola 3:

1.Natáčanie prebiehalo v Los Angeles a San Fernando Valley.

2. Soundtrack skomponoval Joseph Bishara, ktorý zložil hudbu aj pre predchádzajúce diely. K najnovšej časti vychádza hudba v digitálnej forme 5. júna pod hlavičkou Void Recordings.

3. Vo viacerých traileroch na film Insidious: Kapitola 3 môžeme počuť skladbu Afraid of Nothing od Sharon Van Etten. Filmoví tvorcovia použili časť piesne bez vedomia speváčky, čím porušili autorský zákon. Filmári jej to museli finančne vykompenzovať.

zdroj:masterherald movieweb imdb wikipedia