KEVIN SORBO

Predstaviteľ Herkulesa má dnes 56 rokov. Svoje prvé úspešnejšie účinkovanie mal za sebou v seriáli To je vražda, napísala. V nasledujúcich rokoch hral v podradných filmoch a živil sa aj ako fotomodel. Vďaka seriálu Herkules sa naučil bojové umenie. Dokonca na niektorých častiach sa podieľal aj ako producent a scenárista. Úspešný a pokojný život mu vážne znepríjemnilo niekoľko mozgových príhod.

MICHAEL HURST

Už od detského veku bol Michael Hurst veľmi umelecký založený. V roku 1988 si vzal svoju životnú lásku Jennifer Ward-Lealand, ktorá je tiež herečkou. Vďaka úlohe Iolausa- najlepšieho priateľa Herkulesa-sa mu otvorili dvere do šoubiznisu dokorán. Vďaka svojmu hereckému i režisérskemu talentu získal niekoľko ocenení.

KEVIN TOD SMITH

Atraktívny herec sa mohol naplno venovať svojej kariére, vďaka svojej milovanej manželke Sue, s ktorou mal tri deti. Zahral si vo viacerých snímkach. Jeho hereckí kolegovia o ňom tvrdili, že aj napriek popularite, zostal stáť nohami pevne na zemi a nemal maniere ako väčšina hviezd. Miesto bujarých večierkov uprednostňoval svoju rodinu. V roku 2002 sa mal objaviť po boku Brucea Willisa v pripravovanom filme. Žiaľ, zahynul pádom z veže v tom istom roku. Svet tak prišiel o skvelého človeka i umelca.

ALEXANDRA TYDINGS

Prvá herecká príležitosť sa jej naskytla už v jedenástich rokoch. Privyrábala si aj ako modelka, speváčka, hosteska alebo recepčná. Je veľkou milovníčkou zvierat. Účinkovala v erotickom seriáli Denníky červených črievičiek. Medzi jej životnú úlohu môžeme považovať postavu Afrodity v seriáloch Xena a Herkules.

BRUCE CAMPBELL

K herectvu pričuchol Campbell už ako dieťa prostredníctvom svojho otca, ktorý hrával v divadle. Na strednej škole sa zoznámil s producentom Samom Raimim, s ktorým dodnes zostali priatelia. 56-ročný Campbell má za sebou účinkovanie vo filmoch Spider-Man 3 alebo Cesta do krajiny Oz. Hral aj v seriáloch, okrem Xeny a Herkulesa, sú to Ash vs. Evil Dead, či Agent.

ROBERT TREBOR

61-ročný herec vyrastal vo Philadelphii a má židovský pôvod. Medzi jeho najznámejšiu rolu patrí Salmoneus v seriáloch Xena a Herkules. Účinkoval vo viacerých snímkach ako Svadby na zbláznenie, Vyhnaní z pekiel, či Univerzálny vojak.

zdroj: showbizgeek wikipedia