DÜSSELDORFSKÝ NETVOR

Peter Kürten patrí k najhorším masovým vrahom v histórii Nemecka. Mal nekrofilné, pedofilné i zoofilné sklony. Svoje násilné a vražedné činy prejavoval už v útlom veku. Jeho „vzorom“ bol otec, ktorý holdoval alkoholu a znásilňoval svoju manželku i dcéry. Kürtenovi jeho chovanie nebolo odporné, ale pozoruhodné. Svoju prvú vraždu mal na krku už ako 9-ročný, keď utopil svojich dvoch kamarátov. Zatkli ho ako 47-ročného  v roku 1930 a odsúdili na trest smrti gilotínou o rok neskôr.
Aj Kürten inšpiroval mnohých filmárov. Julius Ševčík natočil film Normal (2009) s Milanom Kňažkom v hlavnej úlohe.

SLOVÁK A ČUBÍRKOVÁ

Veru, aj ženy môžu byť chladnokrvné beštie. Hoci má Irena Čubírková na svedomí len dve vraždy, ich brutalita sa čiernymi písmenami zapísala do histórie slovenskej kriminalistiky. Bola prvou Slovenkou, ktorá bola po roku 1945 odsúdená za vraždu trestom smrti.

Jozef Slovák má na krku 5 vrážd. V roku 1978 zavraždil mladú ženu a o 4 roky neskôr ho poslali za mreže. Po páde železnej opony dostal amnestiu a vo vraždách pokračoval. V roku 1993 bol odsúdený na doživotie.

NETVOR Z FLORENCIE
Určite je vám známe talianske mesto Florencia. Krásne mesto má za sebou pestrú históriu, ktorá je poškvrnená aj krviprelievaním. Beštiálne vraždy, ktoré sa odohrali dávnejšie (udiali sa v rokoch 1951 až 1985), sa dodnes nepodarilo vyriešiť. Okolie Florencie je pútavé svojou prírodou, ale aj miestečkom lásky pre milencov, ktorí sa tam radi stretávali. Vrah vždy zabil pár v tom najlepšom, pričom telo ženy vždy nechutne zhanobil. Počas vyšetrovania polícia zatkla niekoľko zločincov, ale nikdy nechytila toho pravého. Novinári označili vraha s výstižným, ale nevábnym pomenovaním: Netvor z Florencie. Dodnes nie je známe skutočné meno zabijaka. Niektorí sa domnievajú, že ide o vysoko postaveného muža, ktorí má napojenie na štátne zložky, alebo je ich priamou súčasťou.
Tvorcovia filmu Hannibal sa inšpirovali v niektorých častiach Netvorom z Florencie.

SADISTA A KANIBAL Z ČIECH

Päť žien má na svedomí Ladislav Hojer, ktorý vraždil medzi 1978-1981. Priznal sa aj k osemnástim znásilneniam. Obzvlášť brutálnemu činu sa nevyhla len 18-ročná Ivana. Hojer sa ju pokúsil znásilniť, pobodal ju a nakoniec uškrtil. Potom jej odrezal prsia a genitálie, ktoré si odniesol domov. Doma nad pozostatkami masturboval a o niekoľko dní si ich uvaril.
Podľa polície mal na svedomí viacej trestných činov a vrážd, ale existovala obava vyšetrovateľov, že by ich znova zmiatol a preto bol popravený v roku 1986.  

BOSTONSKÝ ŠKRTIČ

Sériu vrážd žien, ktoré sa odohrali v 60tych rokoch minulého storočia prevažne v Bostone, mal na svedomí Albert DeSalvo. K ohavným zločinom sa síce priznal, ale polícia si bola istá, že vraždy nemohol vykonať jeden človek. Páchateľ(páchatelia) si vybral obeť ženského pohlavia, ktorá bola sexuálne zneužitá a uškrtená pančuchou. Odsúdeniahodný čin sa vždy stal v byte ženy, do ktorého vraha vždy pustila. Buď ho poznala alebo sa páchateľ predstavil ako detektív, údržbár, atď.
Albert DeSalvo bol odsúdený na doživotie v roku 1967. O 6 rokov neskôr bol dobodaný vo väzenskej nemocnici a jeho vrahov sa dodnes nepodarilo vypátrať.
Ľudia, ktorí DeSalva osobne poznali svorne tvrdili, že vraždy v žiadnom prípade nemohol vykonať on. Dodnes visia nad bizarnými vraždami otázniky ako aj okolo údajného vraha, ktorého prezývali „bostonský škrtič.“

zdroj:wikipedia misteria theguardian gizmodo