Koncertné turné Faith No More sa začalo vo februári v krajine vychádzajúceho slnka a pokračuje až do augusta. Približne v strede šnúry si pätica Američanov spraví zastávku aj u nás, konkrétne 10. júna 2015 v bratislavskej Aegon Arene. Fanúšikovia sa môžu tešiť na hity ako Easy, Midlife Crisis, Epic, Small Victory, Ashes to Ashes, či Digging the grave (niektoré z nich si môžete vypočuť pod článkom). Faith No More propagujú na turné aj svoj nový materiál Sol Invictus, ktorý vyšiel tento rok v máji.

Faith No More potvrdili svoju účasť na festivale Rock for People v Hradci Králové, ktorý sa bude konať v júni. Rockeri sa predstavia aj na prichádzajúcom festivale Rock in Vienna po boku rockových a metalových špičiek súčasnosti.

Faith No More fungujú na scéne 31 rokov, aj keď nie kontinuálne. Od roku 1998-2009 mali prestávku. Vo svojich začiatkoch v 80tych rokoch figurovali pod názvom Faith No Man. Kapelu momentálne tvoria spevák Mike Patton, gitarista Jon Hudson, klávesák Roddy Bottum, basgitaristy Billy Gould a bubeník Mike Bordin.
Formácia Faith No More má na konte sedem albumov. Komerčne najúspešnejšie sa stali štúdiovky The Real Thing (1989) a Angel Dust (1992). Rok pred začiatkom hudobnej pauzy vydali štúdiovku Album of the Year (1997), na ktorej bol obal s portrétom T.G. Masaryka. V súčasnosti sa hrdia siedmou štúdiovkou Sol Invictus, z ktorej zaujala skladba Motherfucker.


zdroj:eventim  wikipedia rollingstone