1. Albert Einstein a jeho teória relativity zmenila svet fyziky ale ako k nej došiel? Jednoducho, snívalo sa mu o sánkovaní, stále chodil hore, dole zvyšoval rýchlosť až takmer dosiahoľ rýchlosť svetla a tiež si všimol, že sa menia  hviezdy. Tieto pozorovania ho viedli k matematike.

2. Myšlienka najväčšieho vyhľadávača prišla zo sna! Zakladateľ Larry Page mal sen - stiahol celý web do počítačov, aká myšlienka z toho vznikla? Google!

3.Stephenie Meyerová je americká spisovateľka, známa svojou romantickou ságou Súmrak o upíroch, tento nápad dostala vo sne, keď k nej prichádzali upíri ako ku človeku, zo sna vznikol Twilight.

4. Kto skladal piesne skupine Beatles? Sám Paul McCartney sa prebúdzal s piesňou v hlave a hneď ju napísal na papier spolu s hudbou s klavírom.

5. Jedným z najväčších vedeckých objavov všetkých čias bolo objavenie štruktúry DNA. Dr. James Watson mal sen o dvoch hadoch, ktorým sa pelínali hlavy na opačných koncoch, čo vedie k dvojitej špirále. 

6. James Cameron mal predstavu o  Terminátorovi vo sne, teda skôr v nočnej more. Cameron videl kovovú postavu s prenikavými červenými očami z ktorých sa ťahal priam oheň, toto ale nie je sen, ktorý by sme chceli mať.

7. Dmitrij Mendelejev prvýkrát prišiel s nápadom periodickej tabuľky vo svojom sne. Nemohol prísť na to ako zaradí prvky, použil hudbu čo počul vo svojom sne a prišiel na najlepší spôsob. Zoradil všetky vtedy známe prvky podľa atómových hmotností a zistil, že vytvárajú periodický rad, teda rad, v ktorom sa vlastnosti prvkov pravidelne opakujú.

8. Beethoven skoro všetky svoje známe melódy, sonety zložil pomocou snoch.

9. Američanka, známa ako C.J.Walker mala sen, ktorý jej pomohol stať sa milionárkou.  Vo sne k nej  pristúpil černoch a poradil jej zmes na rast vlasov. Naozaj to fungovalo a užila si dlhú kariéru predajom svojej vlastnej kozmetiky. 

10. Román Frankenstein vychádza z postavy vedca Victora Frankensteina, ktorý sa naučí vytvoriť život a stvorí bytosť podobnú človeku, ale väčšiu a mocnejši - odkiaľ mala autorka Mary motiváciu na takéto niečo? Sníval sa jej sen a ráno začala písať mrazivý príbeh, ktorý jej zmenil život. 

 

 

Zdroj: list25