1. Guľka, ktorej chvíľu trvalo, kým príde do cieľa.

Istý Henry Ziegland sa rozišiel so svojou priateľkou, ktorá kvôli tomu spáchala samovraždu. To jej brat nevedel zniesť a chcel Henryho zabiť. Netrafil ho však, guľka ho len škrabla a následne skončila v neďalekom strome. Tento strom sa Henry o niekoľko rokov pokúšal zoťať ale nakoľko sa mu to nedarilo, použil dynamit. A hádajte kam vystrelila guľka zapichnutá v strome?

2. Dvojičky, ktoré zomierajú takmer rovnakým spôsobom, na takmer rovnakom mieste v takmer rovnakom čase

V roku 2002 kamión zrazil vo Fínsku muža, ktorý chcel prejsť cez cestu na bicykli. O dve hodiny neskôr jeho dvojča tiež zrazil veľký nákladiak, keď sa snažil prejsť po tej istej ceste a tiež na bicykli. Zomreli 1,5km od seba, 2 hodiny po sebe.

3. Kniha Edgara Allana Poe ožila

Edgar Allan Poe napísal dielo s názvom Príbehy Arthura Gordona Pyma. Jeden príbeh bol o stroskotancoch na lodi, kde prežili len 4 ľudia, boli zmietaní vo vlnách niekoľko dní a v zúfalstfve sa rozhodli zjesť chlapca menom Richard Parker. Onedlho potom, v roku 1884, loď s názvom Mignonette stroskotala a zostali na nej len 4 preživší. Onedlho sa zo zúfalstva tak isto ako v knihe rozhodli zjesť chlapca, ktorý sa samozrejme volal Richard Parker.

 

5. Dvojička kráľa Umberta

Kráľ Umberto I (kráľ Talianska) raz prišiel do jednej malej reštaurácie, kde sa dozvedel, že majiteľ reštaurácie sa narodil v rovnaký deň a a rovnakom mieste ako on a obaja si vzali ženu s menom Margherita. Okrem toho bol majiteľ reštaurácie zastrelený na ulici 29.júla. V taký istý deň bol zavraždený aj kráľ Umberto.

 

6. Mená Rímu

Zakladateľ Rímu bol vraj Romulus. Prvý menovaný Rímsky cisár bol Augustus. A posledný menovaný cisár bol Romulus Augustus.

7. Dávajte si pozor na vlastné upozornenia

Juhoafrický astronóm Dannie Du Toit vo veku 49 rokov prednášal o tom, že smrť môže prísť kedykoľvek. Po tejto prednáške si dal do úst mentolku a udusil sa s ňou.

8. Auton(á)ehoda

V roku 1895 boli v štáte Ohio len dve autá. Kým sa nezrazili. 

 

9. Mark Twain a Halleyho Kométa

Mark sa narodil v roku 1835 v čase, kedy sa na oblohe objavila Halleyho kométa. V roku 1910, kedy sa znova objavila zomrel a to tiež v deň, kedy ju bolo vidno na oblohe.

 

Veríte na náhodu?

 

 

 

 

Zdroje: list25