Leo Demidov pracuje pre tajnú políciu, ktorá mu poskytla materiálne zabezpečenie a rodinnú pohodu. Nastáva zlom, keď Leo odmietne udať svoju manželku štátnej moci. Zo dňa na deň je degradovaný a poslaný do vyhnanstva. Ako by to nestačilo, narazí na vraždy detí, ktoré sú označené za nehodu. Na vlastnú päsť začne pátrať po vrahovi a proti vôli diktátorského režimu. Čím viac prichádza na koreň ohavných zločinov, tým viac sa objavujú jeho obludnejšie rozmery. Slučka sa zaťahuje okolo vraha, ale aj okolo ostatných postáv.  

Snímka Dieťa 44 je mysteriózny triler pochádzajúci z dielne americko-britskej produkcie. Film režíroval Daniel Espinosa. Scenár napísal Richard Price podľa rovnomennej literárnej predlohy od Toma Roba Smitha. Vo filme účinkujú Tom Hardy, Gary Oldman, Noomi, Rapace a ďalší. Pozrite si kontroverznú snímku, ktorá halí negatívny pohľad na Rusko, 4. júna.

Zaujímavosti o filme Dieťa 44:

1. Film bol v Rusku zakázaný.

2. Pre hercov Tomyho Hardyho a Garyho  Oldmana je to už štvrtá spolupráca.

3. Gary Oldman, Tom Hardy a Jason Clarke sa objavili v snímke Zem bez zákona (2012). Clarke a Hardy označili Oldmana ako jednu z inšpirácii pri svojej práci.

4.  Gary Oldman v súčasnej snímke už tretí krát vo svojej kariére stvárňuje postavu vojaka Ruska/Sovietskeho zväzu.

5. Prvá klapka natáčania trvala takmer šesť hodín.

6. Literárna predloha Dieťa 44 od Toma Roba Smitha čerpá zo života ukrajinského sériového vraha Andreia Chikatila.

zdroj:joblo filmmusicreporter  wikipedia imdb