Samba je senegalský imigrant, ktorý sa presťahoval do Francúzska pred desiatimi rokmi. Chýba mu povolenie k trvalému pobytu a pracuje načierno. Problémy rieši s manažérkou Alice, ktorá trpí syndrómom vyhorenia a pomáhaním druhým sa snaží chytiť druhý dych. Ich vzťah okolie odsudzuje...Aj keď film Samba poukazuje na negatívne aspekty v živote a sociálne problémy, filmári do neho zakomponovali humor. O tom sa môžete presvedčiť v priloženej upútavke s českými titulkami.

Samba je komediálna dráma z dielne francúzskej produkcie a je spracovaná podľa literárnej predlohy Delphine Coulin. Film režíroval Olivier Nakache a Eric Toledano. V hlavnej úlohe sa predstaví herec Omar Sy. Medzi týmito troma pánmi prebehla už druhá spolupráca. Tou prvou bola snímka Nedotknuteľní (2012).  Úlohu Alice stvárnila anglicko-francúzska herečka Charlotte Gainsboroug, ktorá získala nomináciu na Lumières Award. V úlohe Wilsona sa predstaví herec Tahar Rahim, ktorý je najznámejší z filmu Prorok (2009), kde si zahral hlavnú úlohu.   
Natáčanie filmu Samba prebiehalo v Paríži. Snímka bola predstavená aj na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte v septembri minulého roka. Film zarobil 425 miliónov dolárov a preto sa považuje za najúspešnejší film vo francúzskej kinematografii.
Snímka sa strela s rozporuplnými ohodnoteniami u kritikov. Ako Samba zapôsobí na slovenského diváka? Nechajme sa prekvapiť, premiéra začína 28. mája.

zdroj: wikipedia csfd filmmusicreporter