Zatiaľ posledný film o vplyvnom muzikantovi vyšiel v roku 2013 pod titulom All Is By My Side, ale nedosiahol takých kvalít, akých by sa od neho očakávalo. Môžeme sa teraz tešiť na lepšie filmové spracovanie?
Americká filmová spoločnosť Legendary Pictures  na čele s Thomasom Tullom a režisér Paul Greengrass (Bournov mýtus, Zelená zóna) plánovali natočiť snímku o legendárnom hudobníkovi už pred štyrmi rokmi. Napokon z toho nič nebolo, pretože sa tvorcovia nedokázali dohodnúť so spoločnosťou Experience Hendrix. Teraz sa má práca na filme obnoviť a všetko nasvedčuje tomu, že je to na dobrej ceste. Na scenári sa má podieľať Scott SIlver (8. míľa, Boxer) a s režisérom Greengrassom prebieha jednanie.  Producentmi sa okrem Tulla majú stať vrátanie iných aj Janie Hendrix, ktorá je adoptívnou sestrou legendárneho gitaristu.  
Vo filme zaznejú aj najznámejšie Hendrixove skladby, vrátane Purple Haze alebo Foxy Lady. Hendrix počas svojho krátkeho života a ešte kratšej hudobnej kariéry nahral len štyri albumy. Urobil s nimi však nezmazateľnú svetu v rockovom svete a inšpiroval mnohých ďalších hudobníkov. Jeho kapela Jimi Hendrix Experience bola v roku 1992 uvedená do Rock´n´rollovej siene slávy, ktorá označila vplyvného gitaristu za najlepšieho rockového inštrumentalistu všetkých čias. Jimmi Hendrix zomrel 18. septembra 1970 vo veku 27 rokov. O príčine jeho náhleho úmrtia sa vedú polemiky.

zdroj: deadline okayplayer