Ako väčšina z vás postrehla, film sa opiera o klasický duchársky námet. Pre staršie ročníky priaznivcov hororov pravdepodobne neprinesie nič nové. Snímka Poltergeist je prerábkou slávneho rovnomenného filmu z roku 1982, kedy ju na svedomí mali legendárny Steven Spielberg a Tobe Hooper. Novšiu verziu vytvorili producent Sam Raimi (Spider Man, Nenávisť, Lesný duch), režisér Gil Kenan (V tom dome straší) a scenáristicky sa podieľal David Lindsay-Abaire. Vo filme účinkujú Sam Rockwell, Rosemarie DeWitt, Jared Harris a Jane Adams.
Napriek tomu, že sa jedná o remake Poltergeista z roku 1982, kritici si neodpustili poznámku, že sa až príliš podobá na svojho staršieho súrodenca. Dokonca poznamenali, že niektoré scény z novinky sú totožné s pôvodnou verziou. Napriek kritike a otrepanému deju sa Poltergeist radí medzi najočakávanejšie snímky tohto roka. Nenechajte si ujsť premiéru v 3D formáte 21. mája.


Zaujímavosti o filme Poltergeist (2015):

1. Do úlohy Erica Bowena ako otca rodiny bol zvažovaný aj Tom Cruise a Richard Armitage. Napokon rola pripadla Samovi Rockwellovi.

2. Vo filme Poltergeist (1982) sa malé dievčatko volalo Carol Anne. V Poltergeistovi (2015) tvorcovia zmenili meno na Madison.
 
3. Pre režiséra Gila Kenana je Poltergeist prvým filmom od roku 2003, kedy natočil Tajomné mesto Ember.

zdroj:wikipedia imdb