Po zemetrasení v Kalifornii sa vydávajú na cestu pilot prieskumného a záchranného vrtuľníka a jeho exmanželka  z Los Angeles do San Francisca. Pokúšajú sa zachrániť svoju jedinú dcéru. Podarí sa im to?

San Andreas je americký akčný katastrofický film. Režíroval ho Brad Peyton . Na scenári pracovali Allan Loeb Carlton Cuse, Carey Hayes a Chad Hayes, ktorý sa inšpirovali literárnou predlohou Jeremyho Passmorea a Andre Frabrizia. Vo filme účinkujú Dwayne Johnson, Carla Gugino, Alexandra Daddario a ďalší.
Film San Andreas je k dispozícii v 2D a 3D formáte v slovenských kinách od 28. mája.


Zaujímavosti o filme San Andreas:

1. Aj keď názov San Andreas môže evokovať počítačovú hru GTA: Sand Andreas, nenechajte sa zmýliť. Film s hrou nemá nič spoločné.

2. San Andreas je názov tektatonického zlomu, ktorý sa nachádza takmer skrz celé územie Californie. Seizmológovia sa domnievajú, že California zažije veľa zemetrasení práve kvôli nemu.  

3.  Vzhľadom na nedávne zemetrasenie v Nepále, marketing filmu bol zmenený a určil sa na to, aby pomohol tomu, čo majú ľudia robiť, keď ich postihne prírodná katastrofa. Filmový štáb sa podieľal na to, aby pomohol obetiam zemetrasenia v Nepále.

4. Napriek tomu, že vo filme hrajú otca a dcéru, medzi hercami Dwayneom Johnsonom a Alexandrou Daddario je vekový rozdiel len 13 rokov.

5. Dwayne Johnson je známy aj ako profesionálny wrestler pod menom „The Rock“(Skala). The Rock je tak isto prezývka väzňa z Alcatrazu.

zdroj: imdb wikipedia epyka